70% українців підтримали б продовження карантину до червня – опитування

14 Квітня 2020, 12:20

70% українців підтримали б рішення щодо продовження карантину у разі загострення ситуації з COVID-19 до червня цього року. 23% – проти. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг» за 10-12 квітня.

 

80% опитаних підтримують можливе посилення карантинних заходів на час Великодніх свят, 75%  – на час травневих свят. Стосовно обмежень під час Великодня більше тих, хто  проти цієї ініціативи, серед віруючих УПЦ (МП) та атеїстів.

 

70% українців вважають ефективним запроваджений карантин через COVID-19, чверть – дають протилежні оцінки. 61% опитаних вважають запроваджені владою заходи щодо боротьби з COVID-19 оптимальними. 17% стверджують, що вони є занадто м’якими. 15% переконані, що заходи є надто жорсткими.

 

Як зазначається, за останні два тижні зменшилася кількість тих, хто вважає заходи надто м’якими (з 28 до 17%). Водночас зросла кількість тих, хто вважає їх надто жорсткими (з 7 до 15%).

 

27% опитаних готові взяти участь у заходах з охорони громадського порядку на волонтерських засадах спільно з патрулями Національної гвардії або поліції, водночас, 69% – не готові.

 

Як повідомляється, за останні два тижні зменшилася кількість тих, хто виступає за запровадження штрафів для людей за порушення умов карантину (з 75% до 55%).  Жорсткіші заходи щодо порушників карантину (аж до позбавлення волі) підтримують лише 25% опитаних.

 

Більше половини опитаних заявили, що обмежили вихід з дому у зв’язку з карантином. Третина зазначили, що дотримують часткових обмежень. Кожен десятий зазначив, що не дотримується карантину. Частіше про повне самообмеження зазначали мешканці Заходу та Центру, жінки та представники найстаршої вікової групи.

 

19% опитаних зазначили, що виходять з дому декілька разів на день, 29% – один раз на день. Водночас 42% заявили, що виходять лише раз на кілька днів, 10% – взагалі намагають не виходити. За останні два тижні показники не змінилися. Частіше про високий рівень обмежень виходу з дому зазначали жінки, найстарші та найбідніші опитані.

 

40% продовжують працювати в звичному режимі після запровадження обмежень. 23% – працюють дистанційно, 11% – пішли у відпустку, 18% – перебувають у відпустці за власним бажанням і 8% – втратили роботу. 55% опитаних зазначили, що їхніх заощаджень, за умови припинення отримання доходів, вистачить менше аніж на місяць.

 

Говорячи про економічні перспективи країни в найближчі півроку, 68% вважають, що ситуація погіршиться, 13% – не зміниться, 9% – передбачають покращення.

 

54% респондентів позитивно оцінюють проект дистанційної освіти, 17% – дають нейтральні оцінки, 16% – негативні.

 

Аудиторія опитування: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews -телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

 

Раніше повідомлялося, що 65% киян не заперечують щодо обмежень на відвідування парків, лісосмуг, прибережних зон на час карантину у зв’язку з COVID-19.

 

Зазначимо: з 12 березня у зв’язку з пандемією COVID-19 в Україні оголосили тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив карантин до 24 квітня. 8 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що карантин може бути продовжений до початку травня. Водночас Кабінет міністрів вніс зміни в постанову про запобігання COVID-19, яким вводяться більш жорсткі обмеження на період карантину.