Карантин. Більшість киян не заперечують щодо обмежень на відвідування парків – опитування

13 Квітня 2020, 11:36

65% киян не заперечують щодо обмежень на відвідування парків, лісосмуг, прибережних зон на час карантину у зв’язку з пандемією COVID-19. 31% – проти. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг» за 4-7 квітня серед мешканців Києва.

 

Крім того, 92% киян підтримують запровадження вимоги обов’язкового носіння маски в громадських місцях. 71% – підтримують рішення Києва про закриття метро на час карантину (21% – проти).

 

Водночас лише 53% опитаних бачать реальною загрозу COVID-19 для себе та своєї сім’ї. 40% – протилежної думки.

 

59% зазначили, що мали роботу до запровадження карантину. З них 21% зазначили, що продовжують працювати в звичному режимі після запровадження обмежень. 22% – працюють дистанційно, 13% – знаходяться у відпустці за власним бажанням. 3% – втратили роботу.

 

59% опитаних вважають дії мера Києва Віталія Кличка щодо реагування на загрозу COVID-19 ефективними. 26% – протилежної думки.

 

Реакцію президента Володимира Зеленського на загрозу вірусу в Україні 47% вважають ефективною, 35% – ні. Стосовно Міністерства охорони здоров’я, – 38% вважають дії відомства ефективними, 42% – неефективними. Щодо Міністерства внутрішніх справ – 38% дії ефективними, 35% – неефективними.

 

Щодо ефективності дій прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 40% опитаних було важко відповісти. 28% оцінили його дії як ефективні, 32% – як неефективні.

 

Аудиторія опитування – мешканці Києва від 18 років і старші. сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку тяжких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку з COVID-19 в Україні оголосили тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив карантин до 24 квітня.

 

8 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що карантин може бути продовжений до початку травня.

 

В Україні станом на 9:00 13 квітня зафіксовано 3102 випадки COVID-19.