Білорусь звернулася до Європейського Союзу з проханням допомогти їй у подоланні наслідків економічної кризи, спричиненої пандемією коронавірусу COVID-19. Про це заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель на пресконференції за підсумками відеонаради міністрів у справах допомоги розвитку країн ЄС, передає "Європейська правда".
"Білорусь попросила допомоги для своєї системи охорони здоров’я та вирішення макрофінансових та макроекономічних наслідків цієї ситуації. Також вони просять фінансової допомоги. Зараз ми вивчаємо, як ми можемо реагувати на ці запити, дивлячись, зокрема, на економічну підтримку, для системи охорони здоров’я та громадянського суспільства", – сказав Боррель.
"Загальна сума цієї підтримки ще не визначена, але я можу заздалегідь сказати, що вона становитиме близько 60 мільйонів євро", – додав він.
Боррель нагадав, що минулого тижня Єврокомісія оголосила про виділення 30 мільйонів євро для країн "Східного партнерства" на закупівлю медичних препаратів.
"Ми також передбачаємо близько 300 мільйонів євро кредитів та субсидій малим та середнім підприємствам країн Східного партнерства для підтримки ліквідності, полегшення доступу до кредитів та активізації бізнесу після кризи", – сказав він.
Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.
Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.
Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.
Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.