Міністри фінансів країн Європейського союзу не змогли домовитися про план порятунку економіки європейських країн у часи коронавірусу.Про це повідомляє Радіо Свобода.
«Після 16 годин дискусій ми наблизилися до угоди, але ми ще не там», – заявив президент Єврогрупи Маріо Центено у Twitter.
За його словами, обговорення продовжать 9 квітня.
Міністри почали переговори 7 квітня у режимі відеоконференції. За словами Центено, представники країн ЄС обговорюють «мережу безпеки» вартістю у пів трильйона євро (близько 540 мільярдів доларів).
Головна перепона в перемовинах стосується випуску європейських боргових паперів, так званих «коронабондів». Деякі південні країни з великими боргами, зокрема Італія та Іспанія, вимагають європейської солідарності та розподілу боргового навантаження всередині єврозони.
Багаті країни, включно з Німеччиною, Нідерландами, Австрією та Фінляндією, відмовляються розділяти суверенний борг окремих держав, побоюючись, що їхні платники податків припинять допомагати більш бідним країнам ЄС.
Берлін та його союзники хочу активувати Механізм європейської стабільності (ESM), який допоможе країнам із проблемами залучити кошти на боротьбу з пандемією. Італія та Іспанія виступають проти ESM, який був створений під час боргової кризи у єврозоні у 2012 році, оскільки ця кредитна програма має жорсткі умови.
Багатші країни припускають, що ці умови можуть послабити через кризу.
Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.
Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.
Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.
Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.
З 12 березня у зв’язку зі спалахом COVID-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.