Поліція порушила близько півсотні кримінальних проваджень через карантин

6 Квітня 2020, 18:22

З початку введення карантинних заходів на території держави поліцейські склали 3922 адміністративних протоколи. Усі вони стосувалися порушення правил щодо карантину людей, а 182 з них – за порушення режиму самоізоляції. Окрім того, поліція розслідує 46 кримінальних проваджень. Про це 6 квітня повідомляють на сайті Національної поліції.

 

"Щодня до несення служби залучається близько 22 тисяч правоохоронців, зокрема поліцейських та військовослужбовців Нацгвардії. Окрім того, впродовж минулих вихідних до забезпечення публічної безпеки та порядку були задіяні понад 7000 правоохоронців, котрі контролювали дотримання карантинних правил у паркових та рекреаційних зонах", – пишуть у повідомленні.

 

У поліції нагадують, що від сьогодні, 6 квітня, набирають чинності нещодавно прийняті Урядом обмеження, зокрема щодо перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту –  респіратора або захисної маски, а також переміщення групою осіб у кількості більше ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводження осіб, які не досягли 14 років, повнолітніми родичами чи іншими уповноваженими особами. 

 

Також на сайті зазначили, що із 4 квітня, окрім інших обмежень, заборонено: відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, спортивні та дитячі майданчики, лісопаркові і прибережні зони, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності; самовільне залишення місць обсервації.

 

Нагадаємо, що в Україні станом на 9:00 6 квітня зафіксовано 1319 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. 

 

Як зазначалося, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом COVID-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.