Палата громад парламенту Великої Британії остаточно підтримала законодавство про вихід держави із Європейського Союзу. Про це повідомляє ВВС.
Законопроект підтримали 330 депутатів, проти або утримались – 231.
Тепер документ перейде до Палати лордів.
Законопроект стосується прав громадян після виходу Британії з ЄС, митних домовленостей щодо Північної Ірландії та 11-місячного перехідного періоду.
- Читайте також: Brexit: кола на воді
Як повідомлялося. 20 грудня 2019 року у Британії остаточно проголосували за вихід із ЄС.
Нагадаємо, 17 жовтня на брюссельському саміті лідери 27 країн Євросоюзу офіційно погодили нову угоду про Brexit з Великою Британією.
19 жовтня Палата громад Великої Британії проголосувала за поправку, яка передбачає, що Brexit буде відтермінований навіть у тому випадку, якщо пізніше законодавці затвердять проект угоди про вихід з ЄС 31 жовтня. Поправка зобов'язує Джонсона написати лист в Брюссель з проханням продовжити термін дії Brexit до 31 січня наступного року. Тоді Джонсон надіслав лист з проханням відстрочити Brexit, але без свого підпису. Він також відправив другий, вже підписаний лист, в якому пояснив, чому відтермінування є помилкою.
22 жовтня Джонсон заявив, що якщо парламент не проголосує за графік розгляду законопроекту про Brexit, він відкличе законопроект і розпочне підготовку до загальних виборів. 25 жовтня прем'єр оголосив, що планує провести вибори 12 грудня – перші грудневі вибори з 1923 року.
28 жовтня лідери країн ЄС погодилися відтермінувати Brexit до 31 січня. Джонсон формально погодився на запропоноване ЄС відтермінування дати виходу країни з блоку до 31 січня 2020 року (Джонсон неодноразово заявляв, що Британія покине ЄС 31 жовтня – з угодою з ЄС, або без неї – Ред.).
На виборах 12 грудня Консервативна партія під керівництвом Джонсона отримала монобільшість: за консерваторів проголосували 43,6% британців.