Уряд прем'єр-міністра Бориса Джонсона планує винести на розгляд парламенту законопроект щодо Brexit у п’ятницю, 20 грудня. Про це передає Sky News.
«Ми плануємо розпочати процес до Різдва, і ми зробимо це належним чином –конституційним шляхом за погодженням зі спікером», – повідомив речник Джонсона.
Мета законопроекту полягає в тому, щоб перетворити угоду про вихід, що є проектом міжнародного договору, на закон Великої Британії та дати дозвіл уряду на ратифікацію.
Нагадаємо, 17 жовтня на брюссельському саміті лідери 27 країн Євросоюзу офіційно погодили нову угоду про Brexit з Великою Британією.
19 жовтня Палата громад Великої Британії проголосувала за поправку, яка передбачає, що Brexit буде відтермінований навіть у тому випадку, якщо пізніше законодавці затвердять проект угоди про вихід з ЄС 31 жовтня. Поправка зобов'язує Джонсона написати лист в Брюссель з проханням продовжити термін дії Brexit до 31 січня наступного року. Тоді Джонсон надіслав лист з проханням відстрочити Brexit, але без свого підпису. Він також відправив другий, вже підписаний лист, в якому пояснив, чому відтермінування є помилкою.
22 жовтня Джонсон заявив, що якщо парламент не проголосує за графік розгляду законопроекту про Brexit, він відкличе законопроект і розпочне підготовку до загальних виборів. 25 жовтня прем'єр оголосив, що планує провести вибори 12 грудня – перші грудневі вибори з 1923 року.
28 жовтня лідери країн ЄС погодилися відтермінувати Brexit до 31 січня. Джонсон формально погодився на запропоноване ЄС відтермінування дати виходу країни з блоку до 31 січня 2020 року (Джонсон неодноразово заявляв, що Британія покине ЄС 31 жовтня – з угодою з ЄС, або без неї – Ред.).
На виборах 12 грудня Консервативна партія під керівництвом Джонсона отримала монобільшість: за консерваторів проголосували 43,6% британців.