У НАТО після “нормандської зустрічі” закликали Росію вивести війська з Донбасу

10 Грудня 2019, 17:52

Північноатлантичний альянс вітає результати "нормандського саміту" у Парижі та сподівається на повне виконання Мінських домовленостей усіма сторонами. По це йдеться у заяві офіційної особи НАТО, оприлюдненій у вівторок, 10 грудня, у відповідь на запит Укрінформу.

 

"Ми вітаємо нещодавній розвиток під час нормандського "саміту чотирьох". Це включає поновлення зобов’язань щодо повного припинення вогню, розвитку та імплементації плану розмінування, погодження додаткових районів розведення сил та заснування нових пунктів перетину вздовж контактної лінії, а також звільнення та обмін ув’язненими під час конфлікту до кінця року. Ці кроки приносять конкретну користь народу України та можуть зробити внесок у повну імплементацію Мінських домовленостей усіма сторонами", – заявив представник НАТО.

Він назвав результат "нормандської зустрічі" ключем для досягнення мирного вирішення конфлікту. НАТО буде продовжувати підтримувати зусилля у "нормандському форматі", у форматі Тристоронньої контактної групи та в рамках ОБСЄ.

 

"Ми повторюємо наш заклик до Росії вивести свої війська, озброєння та припинити допомогу бойовикам на Сході України. Союзники по НАТО рішуче підтримують суверенітет та територіальну цілісність України, а також її право самостійно вирішувати власне майбутнє", – йдеться у заяві офіційного представника НАТО.

 

Нагадаємо, саміт "Нормандської четвірки" за участі лідерів України, Франції, Німеччини та Росії відбувся 9 грудня у Єлисейському палаці в Парижі.

 

За результатами зустрічі, президент України Володимир Зеленський, президент РФ Владімір Путін, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон досягли домовленостей щодо обміну утримуваних осіб між Росією та Україною у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня. Також домовилися про три ділянки розведення на Донбасі, тоді як Путін наполягав на відводі військ по всій лінії розмежування. При цьому, за словами Макрона, розведення планується до березня 2020 року. Після цього має відбутися новий саміт. Також досягнуто домовленості, що всі країни учасники мають надати доступ ОБСЄ на Донбасі цілодобово.

 

Згодом Офіс президента оприлюднив загальні положення, узгоджені під час переговорів.