Підрозділи Десантно-штурмових військ Збройних сил України отримали нові емблеми – нарукавні знаки, розроблені групою “Нове військо”. Про це повідомляє "Новинарня".
Як зазначається, відповідні малюнки у жовтні затвердили спершу начальник ГУ розвитку і супроводження матзабезпечення ЗСУ Дмитро Марченко, а потім – начальник Генштабу Збройних сил Руслан Хомчак.
Такими чином, нові, сучасні патчі отримали 25-та, 79-та, 80-та, 81-ша, 95-та десантно-штурмові бригади, 23-й окремий танковий батальйон ДШВ, 132-й окремий розвідбат, 148-й окремий гаубичний самохідно-артилерійський дивізіон.
25 одшбр
смт Гвардійське, Дніпропетровська область
79 одшбр
м. Миколаїв
80 одшбр
м. Львів
81 одшбр
м. Краматорськ
95 одшбр
м. Житомир
23-й окремий танковий батальйон ДШВ
с. Великий Кобилин, Житомирська область
132-й окремий розвідбат ДШВ
смт Озерне, Житомирська область
148-й окремий гаубичний самохідно-артилерійський дивізіон ДШВ
м. Житомир
“Нарешті сьогодні офіційно – нові емблеми структур ДШВ – є!” – написав у Facebook координатор групи “Нове військо” Віталій Гайдукевич 25 жовтня.
“Я маю розповісти вам… Коли починалась епопея зміни беретів з радянської на світову традицію, у мене просто тріщала “лічка” від погроз і зловтішань. Мовляв, “десант? ти? умовити на щось? да ти хто? та тебе знайдуть і морду наб’ють”. Було. Чесно кажучи часом і сам не вірив, що наша команда зможе достукатися до десантного серця. Але ми це зробили. І величезна заслуга цього успіху належить… десантному братерству”, – розповів Гайдукевич.
За словами Гайдукевича, зміна емблем структур ДШВ – “це був чітко побудований процес. Відмінна координація. Зразковий конструктив! По усій вертикалі – від рішення командувача (початок процесу був за Михайла Забродського), до комбригів і регулярної активності контактних осіб”.
“Важливо – зміна командувача не зупинила процес (Євгену Мойсюку – подяка). Це офігєнна рідкість в Україні – спадковість позитивних процесів, але в десанті це показали”, – зазначив Гайдукевич.
“80-ка, як зі старту сприйняла свого левика і чекала найдовше від усіх його узаконення – майже рік. 79-ка, яка САМА (!) придумала ідею емблеми, а ми лише її графічно довели до пуття. 95-ка, яка одразу сказала, що лишає собі золотого орла. 25-ка, яка від початку наполягала н аідеї атакуючого сокола і козацьких зорях. Зрештою – 81-ша… яка після найдовших поневірянь САМА, гортаючи купу ескізів, сказала – “чекайте, ось же ми! Подивіться на картинку, тут є і часточки емблеми кожної структури, що поділилася батальйонами із нами…” – розповів координатор “НВ” про сприйняття нових емблем бригадами.
Він додав, що це професійні дизайнери “не встигали за десантом, який блискавично розглядав ідеї і вносив правкипропозиції”.
“Це приклад – як треба співпрацювати для кращого результату”, – резюмував координатор, подякувавши всім розробникам символіки для “ДШВ – воїнів Архистратига Михаїла, які завжди перші”.
Як повідомлялося, 9 березня екс-начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко затвердив нову символіку трьох бойових бригад.