Проти України в ЄСПЛ позиваються представники добровольчих батальйонів, основна частина таких позовів спрямована і проти Росії, і проти України. Про це в інтерв’ю Тижню розповів заступник очільника Мінюсту, уповноважений у справах Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) Іван Ліщина.
Він повідомив, що в позовах проти РФ ідеться про порушення прав людини: тортури, незаконне утримання під вартою, неналежні умови утримання тощо. А проти України є два види скарг: неефективне розслідування щодо тих, хто викрадав і катував, та недостатні зусилля для визволення.
«У разі позовів проти РФ ми союзники. Так, добровольці кажуть, що особа, яка, припустимо, їх катувала, була в російській військовій формі без розпізнавальних знаків, говорила з московським акцентом. Але чи це достатній доказ, щоб визнати відповідальність Росії? Ми ж надаємо додаткову інформацію про присутність російських військових угруповань на Донбасі, щоб довести ефективний контроль РФ. А що стосується скарг проти України, то стверджуємо, що розслідування та зусилля для звільнення були ефективними, але в будь-якому разі саме ЄСПЛ має вирішити це питання», – сказав Ліщина.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»