Міжнародна спільна слідча група з розслідування катастрофи МН17 (JIT) у нідерландському місті Ньювегейн у середу, 19 червня, оприлюднила імена чотирьох причетних до катастрофи літака Малайзійських авіаліній рейсу МН17. Про це повідомляє Укрінформ.
Насамперед ці імена озвучили родичам загиблих, які поділилися інформацією з журналістами ще до початку офіційної зустрічі.
Це, зокрема, Леонід Харченко – українець, який воював на боці "ДНР", Сергій Дубинський – полковник ГРУ Генерального штабу Збройних сил РФ; очільник "ГРУ ДНР", саме його вважають організатором бойового застосування установки; Олег Пулатов – підполковник запасу російських ПДВ, причетний до перевезення "Бука", який займався організацією охорони району падіння уламків збитого літака; Ігор Гіркін – відставний офіцер збройних сил РФ, колишній полковник ФСБ, активний учасник російської збройної агресії в Україні.
Офіційна зустріч розпочнеться о 14:00 за київським часом. Її транслюватимуть онлайн нідерландською та англійською мовами. Нідерланди представлятимуть генеральний прокурор Фред Вестербек, голова кримінального відділення Національної поліції Вільберт Поллісен. Україну представлятимуть генеральний прокурор Юрій Луценко та його перший заступник Дмитро Сторожук.
До складу Міжнародної спільної слідчої групи входять поліцейські і судові органи Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії та України.
Раніше журналісти-розслідувачі із Bellingcat назвали імена причетних до збиття літака рейсу MH17 у Донецькій області в 2014 році.
Як повідомлялося, Спільна слідча група (JIT), яка займається розслідуванням аварії рейсу МН17 Malaysia Airlines у 2014 році, проведе у середу, 19 червня, прес-конференцію, на якій будуть названі імена осіб, які несуть відповідальність за катастрофу лайнера.
Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу "Бук", який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.