Існуючі торговельні конфлікти становлять основну загрозу для зростання світової економіки.З такою заявою директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард виступила на завершенні саміту "великої двадцятки" (G20) в японському місті Фукуока.
У зустрічі брали участь міністри фінансів і глави центробанків країн-членів G20.
За оцінкою МВФ, тарифний конфлікт між Китаєм і Сполученими Штатами Америки може привести до зниження світового ВВП на 0,5 відсотка (або 455 млрд доларів) в 2020 році. Дозвіл існуючих торговельних суперечок слід зробити пріоритетним завданням, підкреслила Лагард.
Крім того, глава МВФ віднесла до погроз для зростання світової економіки низькі процентні ставки. Незважаючи на "обережні ознаки стабілізації", які демонструє світова економіка, у багатьох розвинених економіках зростає рівень боргу, а ринки, що розвиваються, як і раніше "уразливі для раптових змін у фінансових умовах", йдеться в заяві Лагард.
Торговий конфлікт між Вашингтоном і Пекіном загострився в травні 2019 року, коли після невдалих переговорів президент США Дональд Трамп пригрозив підняти мита на товари з КНР до 25 відсотків. Надії на врегулювання спору тепер пов'язані із зустріччю Трампа з китайським лідером Сі Цзіньпіном, яка повинна відбутися в японській Осаці в кінці червня.
Нагадаємо, 6 червня Європейський союз схвалив рішення щодо введення мита на імпорт продукції зі США.
Як повідомлялося, 5 травня США призупинили безмитне ввезення товарів з України.
1 травня Сполучені штати Америки ввели підвищені тарифи на сталь та алюміній з Євросоюзу, Канади та Мексики. Зазначається, що з 1 червня уся сталь з країн союзу, Канади та Мексики підпадатиме під 25% мито, а алюміній з цих країн на 10%.
Згодом канадський уряд підготував перелік контрзаходів у відповідь на введення Сполученими штатами Америки мита на імпорт сталі і алюмінію з Канади, ЄС та Мексики.
29 квітня стало відомо, що США висунули ультиматум ЄС та Канаді через "митну війну". Тоді Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа вимагала від країн Європейського Союзу та Канади погодитися на квоти на експорт металів в США.