Представники Туреччини та Сполучених Штатів Америки на переговорах у понеділок, 15 квітня, не змогли вийти з глухого кута в питанні покупки Анкарою систем С-400 у Російської Федерації. Про це повідомляє газета The Wall Street Journal.
Так, 15 квітня, глава Мінфіну Туреччини Берат Албайрак зустрічався у Білому домі з президентом Дональдом Трампом. Сторони, в тому числі, обговорювали покупку С-400. Однак Вашингтон знову пригрозив Туреччині санкціями, а Анкара повторила, що угода завершена остаточно.
Варто відзначити, що раніше турецькі ЗМІ повідомляли, що Албайрак визнав підхід американського лідера до покупки Анкарою С-400 розумним, а переговори пройшли в конструктивному і позитивному ключі.
Повідомлялося, що під час зустрічі було досягнуто домовленостей про збільшення обсягу двосторонньої торгівлі до 75 млрд доларів на рік.
Нагадаємо, 28 квітня державний секретар США Майк Помпео попередив главу МЗС Туреччини щодо придбання російської ракетної системи "земля-повітря". Помпео повідомив міністру закордонних справ Туреччини Мевлюту Чавушоглу, що система С-400, радари і ракетні батареї не будуть інтегровані з силами союзників НАТО в Анкарі та додав, що якщо влада Туреччини придбає цю систему у Росії може зіткнутися з санкціями, якщо буде купівля С-400. За словами турецьких оборонних службовців, Анкара та Москва підписали угоду, згідно з якою Росія має поставити до Туреччини дві системи С-400.
У 2017 році Голова Військового комітету НАТО генерал Петер Павел заявив, що Туреччина, яка є членом НАТО, має бути готова до "необхідних наслідків", у разі купівлі російських систем ППО С-400. Натомість заступник начальника Секретаріату оборонної промисловості Туреччини Ісмаїл Демір повідомив, що поставки систем С-400 почнуться протягом двох років.
Як повідомлялось, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив про наміри придбати сучасні російські зенітно-ракетні комплекси (ЗРК) С-500, які ще не надійшли на озброєння армії РФ. Також глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу зазначив, що Туреччина може відмовитися від придбання С-400, якщо Москва не погодиться на спільне виробництво цих систем.