Національне антикорупційне бюро станом на березень 2019 року розслідує 724 кримінальні провадження, в межах яких 158 особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.
Зокрема зазначається, що у березні підозрюваними стали 9 учасників корупційної схеми з розкрадання особливо цінної землі в Києво-Святошинському районі (передмістя Києва).
"Йдеться про посадовців Національної академії аграрних наук України, Держземагентства в Київській області та співробітника Служби безпеки України",— зазначили у НАБУ.
У іншому провадженні детективи НАБУ підозрюють п’ятьох осіб у розтраті 2,225 млн доларів (55,5 млн грн) "СпецТехноЕкспорту".
"Серед них — чинний керівник держкомпанії та низка колишніх посадовців цієї ж установи", — зазначається у повідомленні.
Також у березні повідомлено про підозру у внесенні недостовірної інформації до електронних декларацій за 2015 та 2016 роки очільнику одеської мерії, що має статус обвинуваченого у так званій справі заводу "Краян".
Окрім того, повідомили у нацбюро, статус підозрюваних отримали двоє суддів — із Одеси та з Закарпаття, яких детективи НАБУ викрили на отриманні неправомірної вигоди.
Як повідомили у НАБУ, наразі завершено розслідування низки резонансних кримінальних проваджень. Зокрема, йдеться про факти:
завдання збитків на понад 13 млн грн держпідприємству "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон", що входить до складу концерну "Укроборонпром" (ч.2. ст.364 КК України);
заволодіння 6-ма земельними ділянками у столиці вартістю понад 2,5 млн грн депутатом Київської міської ради, екс-секретарем земельної комісії (ч.5 ст.191, ч.3 та ч.4 ст.358 КК України); одержаннянеправомірної вигоди у розмірі 50 тис. дол трьома співробітниками Головного управління Національної поліції у місті Києві (ч.4. ст.368 КК України).
"Наразі підозрювані та їхні адвокати ознайомлюються з матеріалами слідства. Після цього обвинувальні акти скерують до суду", — резюмували у НАБУ.
Нагадаємо, журналісти програми «Наші гроші» оприлюднили інформацію про те, що особи з оточення президента нібито заробляли на поставках російських запчастин до військової техніки. За інформацією, син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор начебто був учасником мільйонних схем з розкрадання коштів в ОПК, зокрема, разом з іншими особами за контрабандними схемами постачав в Україну з РФ запчастини до військової техніки. Журналісти вважають, що українські підприємства ОПК у декілька разів переплачували за запчастини.
Президент України Петро Порошенко 26 лютого підтримав відсторонення Олега Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони (РНБО) на час проведення розслідування. 4 березня президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського, фігуранта журналістського розслідування про розкрадання в Укроборонпромі.
26 лютого близько 200 активістів "Національного корпусу" приїхали в Козин Київської області до будинку Ігоря Гладковського – сина першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського. Обидва є фігурантами журналістського розслідування про розкрадання в Укроборонпромі. 27 лютого понад 50 активістів прийшло під будівлю державного концерну "Укроборонпром", протестуючі через розкрадання коштів в оборонній сфері.
27 лютого генеральний директор ДК "Укроборонпром" Павло Букін відсторонив від посад директора державного підприємства "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. О. Морозова" Олексія Бабіча і директора ДП "Ізюмський приладобудівний завод" Сергія Філоненка відсторонили від посад. 4 березня детективи Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримали трьох колишніх посадовців, чинного і колишнього директорів держпідприємства ДГЗП "Спецтехноекспорт", яке входить до складу державного концерну "Укроборонпром", за підозрою в розтраті 2,225 млн дол. США. 6 березня Солом'янський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді арешту із альтернативою застави директору державного підприємства "Спецтехноекспорт" Владиславу Бельбасу. Солом’янський районний суд Києва обрав запобіжні заходи колишньому директору та ще трьом колишнім службовцям підприємства "Спецтехноекспорт", причетним до розтрати 55,5 млн гривень державного підприємства.
4 березня журналісти програми "Наші гроші" оприлюднили нову частину розслідування щодо розкрадання в оборонній сфері, у якому йдеться про те, що директор державного концерну "Укроборонпром" Павло Букін і вже звільнений перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський причетні до корупційних схем щодо ремонту літаків за міжнародним контрактом. Своєю чергою, Букін заперечив причетність до корупційних схем щодо ремонту літаків за міжнародним контрактом та запевнив, що деталі не закуповувалися по завищеній ціні. Натомість 5 березня Національне антикорупційне бюро України зареєструвало ще одне кримінальне провадження щодо інформації, викладеної в новому журналістському розслідування про факти корупції в державному концерні "Укроборонпром".
7 березня Національне антикорупційне бюро України прийшло з обшуками до колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського та його сина Ігоря, до Андрія Рогози, Віталія Жукова та інших осіб, які є фігурантами журналістського розслідування щодо розкрадань в державному концерні "Укроборонпром".
11 березня журналісти програми "Наші гроші" оприлюднили фінальну частину розслідування щодо розкрадання в державному концерні "Укроборонпром", у якій йдеться про те, що майже всі слідчі органи були проінформовані про корупцію в оборонній сфері, однак за хабарі закривали справи. Своєю чергою, 12 березня перший заступник директора ДБР Ольга Варченко повідомила, що Державного бюро розслідувань розпочало досудове розслідування кримінального провадження за матеріалами журналістів, у яких йдеться про те, що службові особи правоохоронних органів за хабар закривали справи щодо корупції в оборонній сфері. 12 березня директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що Національне антикорупційне бюро України здійснює службове розслідування за фактами можливих неправомірних дій працівників бюро, пов’язаних з фігурантами сюжету програми «Бігус.інфо». Директор НАБУ підкреслив, що Євген Шевченко, який нібито був посередником між фігурантами розслідування та представниками бюро, не є співробітником Антикорупційного бюро.
12 березня Ситник заявив, що НАБУ здійснює службове розслідування за фактами можливих неправомірних дій працівників бюро, пов’язаних з фігурантами сюжету програми «Бігус.інфо». Своєю чергою, 13 березня керівник САП Назар Холодницький заявив, що Національне антикорупційне бюро України незаконно приховало від САП матеріали розслідування про розкрадання в державному концерні "Укроборонпром".
14 березня НАБУ відсторонило на час проведення службового розслідування двох детективів, згаданих у журналістському розслідуванні BIHUS.info.
16 березня президент Петро Порошенко увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України, що передбачає аудит Укроборонпрому.