Палата лордів і Палата громад парламенту Великої Британії у понеділок, 9 квітня, остаточно ухвалили закон, який вимагає від прем’єр-міінстра Терези Мей консультуватися з депутатами щодо тривалості відтермінування Brexit і запобігає виходу з Європейського Союзу без угоди. Про це повідомляє американське видання Financial Times.
Законопроект, нині акт парламенту, запропонований лейбористами і затверджений минулого тижня Палатою громад, є ключовою ініціативою депутатів зі встановлення контролю над процессом Brexit на тлі безвихідної ситуації довкола угоди про вихід з ЄС.
Так, члени Палати лордів схвалили документ, внісши до нього поправки, які мають запобігти ризикам "випадкового виходу з ЄС без угоди".
Своєю чергою, після цього законопроект винесли на остаточне читання у Палату громад, де його схвалили і представили до підпису королеві.
Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей звернулася до президента Європейської ради Дональда Туска з проханням відкласти Brexit до 30 червня.
Також BBC повідомило, що Туск хоче запропонувати Великій Британії 12-місячне "гнучке" перенесення дати Brexit.
Нагадаємо, Нижня палата британського парламенту проголосувала за законопроект, який зобов'язує уряд попросити у Європейського Союзу вкотре відтермінувати Brexit. Зокрема, за законопроект проголосували 313 парламентарів, проти – 312.
3 квітня президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Брюссель більше не надасть коротких відстрочок по Brexit, якщо угода не буде схвалена до 12 квітня.
Як повідомлялося, 13 березня Палата громад парламенту Великої Британії вдруге відхилила угоду про вихід з ЄС, цього разу із змінами, які Тереза Мей у понеділок узгодила з президентом Єврокомісії Жан-Клод Юнкером. Проти угоди проголосував 391 депутат, за – 242. Урядову угоду не підтримали опозиційні лейбористи, а також частина депутатів правлячої Консервативної партії та північноірландська Демократична юніоністська партія.