Спеціальний координатор ОБСЄ Ілка Канерва заявив, що дебати на телебаченні кандидатів у президенти є важливим інструментом передвиборчої кампанії та мають стати традицією в Україні. Про це він повідомив у понеділок, 1 квітня, у Києві під час спільної прес-конференції представників місії міжнародних спостерігачів за виборами в Україні в складі представників Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), Парламентської асамблеї НАТО та Європейського парламенту.
"Ми розуміємо, що проведення дебатів на телебаченні, – це дуже важливий інструмент, оскільки це дає можливість порівняти завдання, бачення кандидатів. Дуже важливо, щоб проведення дебатів стало традицією", – наголосив Канерва.
Нагадаємо, після опрацювання 98% протоколів з-за кордону на закордонних виборчих дільницях найбільше голосів отримав чинний президент Петро Порошенко (38,58%), на другому місці Володимир Зеленський (26,14%). Після опрацювання 85% протоколів ЦВК лідерами першого туру виборів є Володимир Зеленський (30,34%), Петро Порошенко (16,02%) та Юлія Тимошенко (13,28%).
Згідно з остаточними результатами Національного екзит-полу в другий тур президентських виборів проходять Володимир Зеленський (30,6%) і Петро Порошенко (17,8%).
Крім того, за результатами паралельного підрахунку голосів, який у день голосування провела громадянська мережа ОПОРА, у другий тур виходять Володимир Зеленський (30,1%) та Петро Порошенко (15,7%).
31 березня відбувся перший тур виборів президента України. Голосування тривало з 8 до 20 години.
Спеціальний координатор ОБСЄ Ілка Канерва заявив, що перший тур виборів 2019 був конкурентним, і громадяни мали можливість вільного волевиявлення.