Дебати між першим та другим туром виборів президента, на які одразу після оголошення результатів екзит-полів погодився кандидат у президенти Володимир Зеленський можуть не відбутися, якщо у штабі нинішнього лідера перегонів вирішать, що це непотрібно самим виборцям. Про це у коментарі Тижню заявив головний політтехнолог та спікер штабу кандидата Дмитро Разумков.
“Питання у тому, чи це потрібно, а окрім того дуже не хочеться іти на поводу у когось. Коли тебе намагаються затягнути у цей процес, бо думають, що розумніші”, – зазначив Разумков.
На питання про умови та формат дебатів він відповів таке: “Немає у нас умов. Якщо це треба українському виборцю, а це дуже просто показує соціологія, то це раз-два. У 2010-му та 2014-му дебатів не було і тоді це ніяк не вплинуло на вибори. При всій повазі, але ви не ставили цих питань ані Януковичу з Тимошенко, ані Порошенку. Ви і сьогодні не ставите цих питань ані Порошенку, ані Тимошенко".
На пряме запитання кореспондента Тижня, чи вважають у штабі Зеленського, що дебати виборцю не треба, Разумков відповів так: “Вони чудово знають, що наші опоненти – чудові оратори, дебатери та роздавачі обіцянок. Гірше з виконавцями. Тому я пропоную піти від зворотнього. Хай вони спочатку відзвітують, що зробили (не те, що вони на площах зі сцени кажуть), а потім перейдемо до дебатів та обіцянок”.
Раніше Зеленський заявив, що готовий прийти на дебати між першим і другим туром.
Нагадаємо, згідно з результатами національного екзит-полу станом на 18:00, Володимир Зеленський отримує 30,4% голосів виборців. Петро Порошенко набрав 17,8%, Юлія Тимошенко 14,2%, Юрій Бойко 9,8%, Анатолій Гриценко 7,1%, Ігор Смешко 6,4%. Похибка складає не більше 2%. Остаточні результати оголосять о 23:00. Екзит-пол – це опитування виборців на виході з виборчих дільниць, яке проводять соціологічні служби для прогнозування офіційних результатів.
Національний екзит-пол під час президентських виборів 2019 проводиться Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва в рамках проекту «Національний екзит-пол 2019», що здійснюється за фінансової підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (USAID/ENGAGE ), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, Представництва Європейського Союзу в Україні, Міжнародний фонд "Відродження", Посольства Канади в Україні.
31 березня відбувся перший тур виборів президента України. Голосування тривало з 8 до 20 години.