У СБУ анонсували звершення розслідування в справі про вбивство Гандзюк

14 Березня 2019, 18:00

Начальник головного слідчого управління Служби безпеки України Григорій Стафійчук повідомив, що найближчим часом досудове розслідування в справі про вбивство активістки Катерини Гандзюк буде завершене. Про це він повідомив на засіданні ТСК з питань розслідування нападів на цивільних активістів.

 

"Зараз тривають заходи, передбачені главою 21 КПУ. Що стосується перспектив розслідування, то, можу сказати, що найближчим часом в розумні терміни ми будемо завершувати досудове справу. З обвинувальним актом, звичайно", – заявив Стафійчук.

 

Водночас він не підтвердив, що будуть встановлені всі особи, причетні до скоєння злочину.

 

Своєю чергою, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що справу Гандзюк можуть перекваліфікувати.

 

"Справа кваліфікується за статтею 115 Кримінального кодексу, тобто "умисне вбивство". Від висновків експертизи буде залежати правильність цієї кваліфікації", – підкреслив він.

 

За його словами, судово-медична експертиза щодо вбивства буде днями завершена.

 

"Якщо експертиза підтвердить, що зв'язок між хімічними опіками і настанням смерті є, то це 115-та. Якщо інакше, то допускаю, що буде змінена кваліфікація", – пояснив глава ГПУ.

 

Як повідомлялося, 11 лютого генеральний прокурор Юрію Луценко повідомив, що голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру вручили підозру в організації вбивства громадської активістки та радниці мера Херсона Катерини Гандзюк. Водночас заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Євген Рищук повідомив, що 8 лютого подав заяву про тимчасове відсторонення від виконання службових обов'язків у зв’язку зі справою загиблої активістки Катерини Гандзюк.

 

15 лютого Шевченківський районний суд Києва арештував голову Херсонської обласної ради Владислава Мангера до 3 березня 2019 року з альтернативою внесення застави в розмірі 2 млн 497 тис грн. Своєю чергою, 9 лютого Генеральна прокуратура України подала апеляційну скаргу на ухвалу суду про застосування запобіжного заходу щодо Мангера, якого взяли під варту до 3 березня з правом застави. Однак 4 березня Апеляційний суд міста Києва відмовив прокуратурі й адвокатам Мангера у розгляді апеляційної скарги на запобіжний захід, призначений йому 15 лютого. 11 березня адвокат Дмитро Ільченко повідомив, що Мангеру повернули паспорт для виїзду за кордон та зняли з нього електронний браслет. Про це повідомив його .

 

Крім того, 6 березня Шевченківський райсуд Києва за клопотанням прокуратури відсторонив Владислава Мангера, підозрюваного в замовленні вбивства активістки Катерини Гандзюк, від посади голови Херсонської облради до 6 квітня 2019 року. адвокат Дмитро Ільченко повідомив, що Владиславу Мангеру повернули паспорт для виїзду за кордон та зняли з нього електронний браслет. Про це повідомив його .

 

Нагадаємо, у Херсоні 31 липня невідомий облив кислотою  виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст.296 Кримінального кодексу України "хуліганство". Крім того, поліція оприлюднили фото ймовірного нападника. Пізніше правоохоронці перекваліфікували напад на виконувача обов'язків керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк з "хуліганства" на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування". 1 серпня стало відомо, що поліція перекваліфікувала напад на активістку з "тяжких тілесних ушкодження з метою залякування" на "замах на вбивство".

 

Громадська активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада.  За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу. Своєю чергою, поліція перекваліфікувала кримінальну справу, за якою розслідується напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, на статтю "закінчене вбивство" Кримінального кодексу України. Однак уже 5 листопада у МВС заявили, що поліція виконала всі необхідні слідчі дії у рамках своїх повноважень та за рішенням Генеральної прокуратури України передала справу до Головного слідчого управління Служби безпеки України.