Польща послідовно виступає проти реалізації проекту "Північний потік-2" і підтримує критичну позицію Європейської комісії з цього питання. Про це заявив у Сеймі міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович
Чапутович підкреслив, що одним із завдань польської закордонної політики є гарантування енергетичної безпеки, що може відбутися тільки завдяки унезалежненню від постачання російського газу.
Він наголосив, що метою перегляду так званої Газової директиви є охоплення газогонів з третіх країн законодавством Європейського союзу.
"У 2018 році ми створили коаліцію з кільканадцяти держав, що привело до узгодження тексту перегляду Директиви, яка ускладнила би Газпрому використання його привілейованої позиції на європейському ринку. Це не змінює нашу негативну оцінку Nord Stream 2", – наголосив Чапутович.
На його переконання, ключовим проектом для безпеки постачання газу є побудова газопроводу Baltic Pipe, що з’єднає Польщу, через Данію, а потім Норвегію, із покладами газу в Північному морі.
"У грудні 2018 році був підписаний двосторонній договір, що регулює правову базу для функціонування газопроводу. Після закінчення побудови газогону в жовтні 2022 року Baltic Pipe разом із СПГ-терміналом ім. президента Лєха Качинського у Свіноусті гарантує Польщі справжню енергетичну незалежність, а також дозволить підтримати у цій сфері країни нашого регіону", – підкреслив Чапутович.