Віце-президент Венесуели з планування Рікардо Менендес заявив, що втрати економіки від фінансових санкцій з боку США оцінюються в 38 мільярдів доларів. Про це повідомляє Prensa Latina.
Він зазначив, що в цю суму входить скорочення ВВП на 23 мільярди доларів, а також втрати від блокування нафтової компанії Citgo.
"Якщо додати ще 20 мільярдів доларів, які зникли під час нафтового заколоту 2002 року, то загальна сума втрат складе $58 млрд", – заявив Менедес.
Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель оголосила про визнання Берліном Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели.
Президент Венесуели Ніколас Мадуро відхилив ультиматум європейських країн щодо призначення дострокових виборів президента, після того, як Гуайдо оголосив себе тимчасовим лідером країни.
Нагадаємо, 31 січня Європарламент визнав Хуана Гуайдо законним тимчасовим президентом Венесуели відповідно до Конституції країни.
29 січня Верховний суд Венесуели ухвалив рішення про замороження банківських рахунків та введення заборони на виїзд із республіки Гуайдо.
28 січня адміністрація США вирішила ввести санкції проти венесуельського державного нафтового концерну PdVSA.
Також військовий аташе Венесуели у Вашингтоні полковник Хосе Луїс Сілва у суботу, 26 січня, заявив про визнання Хуана Гуайдо легітимним президентом країни.
Раніше ЄС закликав якомога швидше провести дострокові вибори у Венесуелі, в іншому випадку має намір визнати лідера опозиції в якості керівника країни.
Як повідомляли, 23 січня Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни. Зокрема, це відбулося у столиці країни Каракасі під час акції протесту проти чинного президента Ніколаса Мадуро.
Зокрема, масові акції протесту в країні почалися після того, як 21 січня в Каракасі група військових захотіла усунути від влади чинного президента Ніколаса Мадуро та закликала громадян приєднатися до демонстрацій. Однак урядові війська придушили протест.