Служба безпеки України повідомила, що перевірить заяву голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера, якого підозрюють в організації вбивства радниці мера Херсона Катерини Гандзюк, про причетність генерала СБУ Данила Доценка до організації нападу на громадську активістку. Про це 14 лютого повідомили в прес-службі спецслужби.
Зокрема, у СБУ планують провести психологічні експертизи із використанням комп’ютерного поліграфа, у разі отримання відповідної згоди від Мангера та інших осіб, про причетність до злочину яких він вказує.
"Вказані вище твердження Мангера будуть ретельно перевірені в ході досудового розслідування кримінального провадження за фактом умисного вбивства Гандзюк, у суворій відповідності із вимогами КПК України у визначений чинним законодавством спосіб із додержанням вимог, визначених у ст. 2 КПК України", – йдеться в повідомленні.
Водночас у СБУ знову наголосили, що твердження Мангера є спробує дискредитувати відомство, слідчі якої здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом умисного вбивства Гандзюк.
"У ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження жодних даних, які б свідчили про причетність до злочину, вчиненого щодо Гандзюк, Доценка чи інших працівників СБ України отримано не було. Жодна особа, зокрема і сам Мангер, із заявою про вчинення злочину щодо Гандзюк Доценком чи будь-яким іншим працівником до СБ України не звертався. Служба вважає, що цією заявою підозрюваний виключно намагається уникнути кримінальної відповідальності за вчинений злочин", – підкреслили в спецслужбі.
Як повідомлялося, 13 лютого голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер заявив у Шевченківському суді Києва, що напад на громадянську активістку Катерини Гандзюк міг замовити генерал Служби безпеки України Данило Доценко.
Нагадаємо, 11 лютого генеральний прокурор Юрію Луценко повідомив, що голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру вручили підозру в організації вбивства громадської активістки та радниці мера Херсона Катерини Гандзюк. Водночас заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Євген Рищук повідомив, що 8 лютого подав заяву про тимчасове відсторонення від виконання службових обов'язків у зв’язку зі справою загиблої активістки Катерини Гандзюк.
12 лютого Шевченківський районний суд Києва оголосив перерву на чотири години в засіданні щодо обрання запобіжного заходу голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру в зв'язку з тим, що його захисники нібито не отримали копії клопотання про обрання запобіжного заходу. Згодом суд знову оголосив перерву до 13 лютого з тієї ж причини. Окрім того, захист Мангера заявив, що у матеріалах справи немає диску, на якому зафіксований відеодопит двох підозрюваних у справі Гандзюк – Сергія Торбіна та Ігоря Павловського. Натомість наявний лише протокол огляду диску. Адвокати наголосили, що без цього відеодопиту не можуть перевірити слова підозрюваних, які вказують на Мангера. Своєю чергою, прокуратура зазначила, що наразі питання наявності чи відсутності диску з відеодоказами не стоїть, це має розглядатися в суді в подальшому.
Сторона обвинувачення просить заарештувати Мангера до 3 березня без права внесення застави.
15 лютого Шевченківський районний суд Києва арештував голову Херсонської обласної ради Владислава Мангера до 3 березня 2019 року з альтернативою внесення застави в розмірі 2 млн 497 тис грн.
У Херсоні 31 липня невідомий облив кислотою виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст.296 Кримінального кодексу України "хуліганство". Крім того, поліція оприлюднили фото ймовірного нападника. Пізніше правоохоронці перекваліфікували напад на виконувача обов'язків керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк з "хуліганства" на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування". 1 серпня стало відомо, що поліція перекваліфікувала напад на активістку з "тяжких тілесних ушкодження з метою залякування" на "замах на вбивство".
Громадська активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада. За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу. Своєю чергою, поліція перекваліфікувала кримінальну справу, за якою розслідується напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, на статтю "закінчене вбивство" Кримінального кодексу України. Однак уже 5 листопада у МВС заявили, що поліція виконала всі необхідні слідчі дії у рамках своїх повноважень та за рішенням Генеральної прокуратури України передала справу до Головного слідчого управління Служби безпеки України.