У перший тиждень лютого має відбутися чергове переміщення з ОРДіЛО на підконтрольну Україні територію осіб, засуджених до 2014 року. Про це 31 січня у себе в Facebook повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
За її словами, про це йшла мова під час її зустрічі з Координатором Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в робочій підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи, послом Тоні Фрішем.
«Обговорили питання щодо роботи гуманітарної підгрупи ТКГ стосовно забезпечення звільнення та обміну заручників та осіб, які незаконно утримуються на непідконтрольних Уряду України територіях Донецької та Луганської областей, у рамках Мінських домовленостей. Можливості обміну залишаються одним з головних питань. Тому ми з Паном Фрішем відмітили, що готові до обміну у будь-якому форматі та намагаємось це зробити. Розглянули також питання щодо передачі громадян України, яких було затримано до конфлікту. Чергова передача відбудеться вже у перший тиждень лютого», – написала вона.
Денісова поінформувала посла стосовно ситуації щодо звільнення українських військовополонених. Тоні Фріш, у свою чергу, підтримав українську позицію стосовно поводження з нашими моряками як з військовополоненими згідно норм Женевської Конвенції 1949 року.
Також омбудсмен наголосила на необхідності лікування поранених моряків та можливості їх переведення для вирішення цього питання до третьої (нейтральної) країни.
Крім того, Денісова звернулася щодо політв’язня Павла Гриба. Висловила своє занепокоєння та прохання посприяти наданню ув’язненому громадянину України негайної медичної допомоги, адже стан хлопця надкритичний.
«Тоні Фріш пообіцяв мені звернутися до представників МКЧХ, щоб вони у свою чергу відвідали в’язня Кремля і за можливості допомогли з наданням кваліфікованого обстеження та подальшого лікування», – повідомила вона.
Нагадаємо, 13 грудня на КПВВ «Новотроїцьке» представники окупаційної адміністрації ОРДіЛО передали українській стороні 13 засуджених, які відбували покарання у в’язницях на непідконтрольній частині Донеччини, а також віддали їх кримінальні справи. Усі вони отримали вироки судів ще до військової агресії на Сході України.