Франція надасть фінансову підтримку проекту з постачання питною водою Маріуполя

29 Січня 2019, 13:57

Україна підписала рамковий міжурядовий договір із Францією про фінансову підтримку проекту з постачання питною водою Маріуполя в Донецькій області.  Відповідну угоду підписали у вівторок, 29 січня, у Києві міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (МінТОТ) Вадим Черниш і посол Франції в Україні Ізабель Дюмон.

 

"Уряд Франції вирішив надати 64 млн євро на забезпечення міста Маріуполя питною водою", – сказав Черниш на брифінгу після підписання документа. За словами міністра, кошти надаються на особливих пільгових умовах. "Це підписання є початком дуже великої роботи, яку ми, сподіваюся, виконуватимемо разом", – додала І.Дюмон.

 

Документ, зокрема, передбачає, що Франція надасть кредит у розмірі EUR64 млн, який покриють 100% проекту з водопостачання Маріуполя. 70% цих коштів мають бути спрямовані на купівлю французьких товарів і послуг, а 30% – на купівлю українських або іноземних товарів. Цей кредит також містить EUR1,2 млн на фінансування допомоги з управління проектами. Зокрема, передбачається, що буде побудовано завод із виробництва питної води з використанням французьких технологій, а також буде модернізовано супутню інфраструктуру.

 

Також у документі передбачено розробку до 2040 року генерального плану щодо вдосконалення системи водопостачання та водовідведення міста. Зазначається, що кредит надається на 30 років із пільговим періодом у 10 років. Відсоткова ставка становитиме 0,8% річних. У проекті братимуть участь французькі компанії Stereau і Beten International.

 

Як повідомляли, Міністри закордонних справ України і Чехії Павло Клімкін і Томаш Петршічек у вівторок, 29 січня, прибули до Дніпра, звідки разом із данським колегою Андерсом Самуельсеном та представниками місії ОБСЄ здійснять робочу поїздку до Маріуполя з метою отримання актуальної інформації про безпекову, гуманітарну та соціально-економічну ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил, зумовлену російською військовою блокадою українських морських портів в Азовському морі та військовою агресією Росії проти України.