У Франції більше половини з 3200 фіксованих пристроїв для контролю перевищення швидкості атаковані учасниками протестного руху "жовтих жилетів". Про це заявив голова МВС Франції Крістоф Кастанер, передає BFMTV.
"Майже 60% радарів нині несправні або повністю знищені тими, хто говорить про свою приналежність до руху", – зауважив він.
За офіційними даними, на дорогах Франції встановлені близько 3200 радарів.
"У соціальних мережах я бачив фото, на яких деякі дурні позували поряд з палаючим радаром. Я б не побажав їм зіткнутися з реальністю смерті на дорозі", – наголосив міністр.
За пошкодження радара штраф може досягати 30 тисяч євро та двох років позбавлення волі. Своєю чергою, знищення радара карається штрафом у розмірі 75 тисяч євро і п'ять років у в'язниці.
Як повідомлялося, 10 грудня президент Франції Еммануель Макрон оголосив надзвичайне економічне становище в країні. Він наголосив, що з 2019 року мінімальний розмір оплати праці в Франції зросте на 100 євро. Крім того, Макрон зазначив, що французи, які працюють, отримають наприкінці 2018 року премію, яка не буде обкладатися податком. Також, за його словами, з 2019 року не будуть обкладатися податками і соцплатежами понаднормові години роботи. Своєю чергою, мітингувальники виступили із критикою заяв Макрона, назвавши їх "блефом". Демонстранти оголосили, що планують відновити акції.
Нагадаємо, 18 листопада у Франції у масових акціях протесту проти підвищення цін на дизельне паливо і бензин на вихідних взяли участь майже 300 тисяч осіб, які паралізували трафік навколо більш ніж 2 тисяч стратегічних об'єктів.
19 листопада у МВС Франції заявили, що близько 300 протестувальників затримані, 157 з яких взяті під варту, внаслідок масових протестів.
Згодом глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан повідомив, що французькі правоохоронці розпочали розслідування щодо можливого втручання РФ у масові протести "жовтих жилетів".