Один з лідерів протестів "жовтих жилетів" був затриманий поліцією в Парижі, що викликало хвилю критики уряду з боку опонентів. Про це повідомляє AFP.
Так, Ерік Друе, який раніше вже був засуджений за носіння зброї на попередній акції протесту, був затриманий в середу пізно ввечері за організацію несанкціонованої акції протесту на Єлисейських полях. Він був звільнений у четвер вдень.
Виступаючи перед журналістами після свого звільнення, Друе заявив, що йшов до ресторану з чотирма друзями, коли їх затримали.
"На мені не було жовтого жилета, я просто йшов по тротуару", – сказав він, назвавши арешт "незрозумілим".
"Я не представник жовтих жилетів. Зі мною чи без мене, це буде продовжуватися", – сказав він, кажучи про протести.
Своєю чергою, міністр економіки Бруно Ле Мейр висловився на захист затримання. "Це називається повагою верховенства права. Це нормально, що коли ви порушуєте закони республіки, ви стикаєтеся з наслідками", – сказав він.
Згідно з французьким законодавством, організатори протесту зобов'язані інформувати владу про місце проведення, щонайменше, за три дні, але "жовті жилети" постійно ігнорували це, оскільки їх демонстрації часто починалися стихійно.
Водночас лідерка ультраправих Марін Ле Пен звинуватила уряд в "систематичному порушенні політичних прав опонентів".
З протилежного боку політичного спектру Жан-Люк Меленшон, лідер лівої партії "Нескорена Франція", також розкритикував затримання.
"Знову Ерік Друе заарештований, чому? Зловживання владою. Політизована поліція, яка переслідує і переслідує лідерів руху "жовтих жилетів", – написав Меленшон у Twitter.
Наголошується, що 33-річний Друе, водій вантажівки з міста на південь від Парижа, часто з'являється на телебаченні як "аполітичний" представник руху "жовтих жилетів". Його критикували за те, що він просував в соцмережах теорії змови і звинувачувався в голосуванні за Ле Пен на торішніх виборах, яке він заперечує.
Він став відомий завдяки своїм відео на Facebook, часто у водійському кріслі своєї вантажівки, і був одним з перших, хто закликав до загальнонаціональних протестів проти підвищення податків на паливо.
Як повідомлялося, 10 грудня президент Франції Еммануель Макрон оголосив надзвичайне економічне становище в країні. Він наголосив, що з 2019 року мінімальний розмір оплати праці в Франції зросте на 100 євро. Крім того, Макрон зазначив, що французи, які працюють, отримають наприкінці 2018 року премію, яка не буде обкладатися податком. Також, за його словами, з 2019 року не будуть обкладатися податками і соцплатежами понаднормові години роботи. Своєю чергою, мітингувальники виступили із критикою заяв Макрона, назвавши їх "блефом". Демонстранти оголосили, що планують відновити акції.
Нагадаємо, 18 листопада у Франції у масових акціях протесту проти підвищення цін на дизельне паливо і бензин на вихідних взяли участь майже 300 тисяч осіб, які паралізували трафік навколо більш ніж 2 тисяч стратегічних об'єктів.
19 листопада у МВС Франції заявили, що близько 300 протестувальників затримані, 157 з яких взяті під варту, внаслідок масових протестів.
Згодом глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан повідомив, що французькі правоохоронці розпочали розслідування щодо можливого втручання РФ у масові протести "жовтих жилетів".