У РФ розповіли Денісовій про стан поранених українських моряків

4 Грудня 2018, 21:31

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова отримала від російського омбудсмена Тетяни Москалькової інформацію про військовополонених та стан здоров'я поранених українських моряків, яких РФ незаконно захопила в Азовському морі. Про це у вівторок, 4 грудня, омбудсмен України написала на своїй сторінці в Facebook.

 

Так, Уповноважений з прав людини у місті Москва Тетяна Потяєва відвідала українців. Зокрема, московський омбудсмен поспілкувалася з пораненими моряками у СІЗО "Матросская тишина". За її словами, вони отримують необхідне лікування, медикаменти, їм надано теплий одяг та взуття.

 

"Двоє з них вже виходять на прогулянки. Вони мають легкі ураження рук, у одного з них – пошкоджене сухожилля. Але, за її словами, це не призведе до ускладнень. У третього полоненого поранення обох ніг. Йому надано засоби пересування – милиці, і його камера обладнана зручностями для пересування", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, у цілому військовополонені виглядають нормально.

 

"Скарг на харчування від них не надходило. Єдине побажання щодо заміни чайника має сьогодні бути розглянуте керівництвом установи, де вони перебувають", – наголошується в повідомленні.

 

Також Москалькова поінформувала Денісову, що Уповноважений з прав людини у місті Москва відвідала і військовополонених у СІЗО "Лефортово".

 

"Погіршення стану їх здоров’я не спостерігалось. Вони також забезпечені теплими речами. Для хлопців вже відкрито внутрішньотюремні рахунки, на які можна буде в подальшому перераховувати кошти", – йдеться в повідомлені.

 

Крім того, Москалькова підкреслила, що український консул може їх відвідати. Натомість, за інформацією консула України, наразі офіційного дозволу на відвідування від російської влади він не отримав.

 

"Щодо спілкування родичів з моряками, то за словами Москалькової, це можливо лише після завершення слідчих дій, які наразі проводить "слідчий з Керчі". Сподіваюсь, що російська влада найближчим часом все ж надасть дозвіл українському консулу на зустріч з нашими військовими моряками", – додала український омбудсмен.

 

Як повідомлялося, Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію до 3 грудня надати інформацію щодо українських моряків, захоплених в Азовському морі. Однак РФ не надала відповідну інформацію у встановлений строк. Також ЄСПЛ зобов'язав Росію забезпечити поранених українських моряків лікуванням.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

 

29 листопада заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці, почали вивозити із СІЗО в окупованому Сімферополі. 30 листопада заступник Громадської спостережної комісії Москви Єва Меркачева повідомила, що більшість українських моряків, заарештованих у Криму після інциденту в Керченській протоці, перебувають під вартою у ізоляторі "Лефортово", що у Москві. 

 

Також 27 листопада  слідчі Служби безпеки України в Одеський області та прокурори Військової прокуратури Південного регіону України оголосили підозру вісьмом військовим Прикордонної служби ФСБ та Збройних сил РФ, їм інкримінують ведення агресивної війни, замах на умисне вбивство.