Україна для Латвії є прикладом досягнення стратегічних цілей – Вейоніс

24 Листопада 2018, 19:55

Україна для Латвії є прикладом досягнення стратегічних цілей. Про це президент Латвії Раймондс Вейоніс сказав під час зустрічі з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, повідомили УНІАН у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів.

 

Глава Латвії перебуває в Україні з робочим візитом і сьогодні взяв участь у жалобних заходах до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років.

 

«Ми розуміємо ваш біль. І ми тут, аби бути разом із друзями. Ми були і будемо адвокатом України на міжнародному рівні, і підтримуємо ваше прагнення стати частиною ЄС та НАТО. Разом ми будемо сильніші і зможемо протистояти викликам сьогодення. Україна служить для нас хорошим прикладом досягнення своєї мети», – сказав президент Латвії.

 

 «Ви у такій важкій ситуації – анексія Росією Криму, присутність російських військ на українській території, невиконання Росією домовленостей (і з досягнення миру). І ми бачимо, наскільки хоробро ви боретеся із силою, яка здається більшою. Ви показали, як багато можна зробити, якщо цілеспрямовано працювати», – зазначив Вейоніс.

 

У свою чергу Гройсман подякував президенту Латвії за підтримку і сказав, що Латвія завжди була вірним другом України і завжди дотримувалася політики засудження анексії Криму, порушення суверенітету та територіальної цілісності нашої держави.

 

Глава уряду також розповів президенту Латвії про економічні досягнення України, перебіг реформ і плани на наступний рік. Сторони також відзначили позитив в економічному співробітництві двох країн. Так, за 9 місяців року двостороння торгівля зросла на понад 40% – до 331 млн дол., і за підсумками року може становити близько 0,5 млрд дол. Зростає співробітництво в логістиці – з вересня започатковано рух «Потягу чотирьох столиць», що поєднує Київ та Ригу через Мінськ та Вільнюс.

 

«Ми розраховуємо на пожвавлення секторального співробітництва, передусім в аграрній та транспортній сфері, і у сфері інновацій», – додав Гройсман.

 

Нагадаємо, 2 квітня президент Латвії Раймондс Вейоніс оголосив про затвердження освітньої реформи, згідно з якою школи національних меншин переходять на навчання латиською мовою. 

 

Як повідомлялося, 24 березня міністерство закордонних справ Росії заявило, що перехід шкіл національних меншин на навчання державною мовою є продовженням дискримінаційної політики "примусової асиміляції російськомовних".  

 

Раніше уряд Латвії схвалив поступове переведення на навчання загальноосвітніх закладах лише латиською мовою починаючи з 1 вересня 2019 року. Міністр освіти і науки Карліс Шадурскіс пообіцяв, що його відомство відповідально поставиться до виконання міжнародних зобов'язань щодо забезпечення освіти нацменшин і її розвитку, в тому числі забезпечивши необхідне фінансування навчальних закладів.