Іран продовжить експортувати нафту, незважаючи на санкції Сполучених Штатів Америки, які президент Ірану Хасан Роухані назвав частиною психологічної війни, приреченої на провал. Про це повідомляє агентство Reuters.
Зазначається, що відновивши санкції проти Ірану, Вашингтон хоче змусити Тегеран відмовитися від своїх ракетних програм, обмежити його ядерний розвиток та зменшити його вплив на військові угрупування з Сирії до Лівану та Ємену.
"Ми не поступимося цьому тиску, який є частиною психологічної війни, розпочатої проти Ірану", – заявив Рухані під час виступу в місті Хой.
"Вони не змогли зупинити наш експорт нафти. Ми будемо продовжувати її експортувати … Ваша регіональна політика зазнала невдачі, і ви звинувачуєте Іран у провалі від Афганістану до Ємену та Сирії", – наголосив він
Крім того, іранський лідер відзначив, що Вашингтону не вистачає необхідної міжнародної підтримки для його санкцій. Також Він нагадав, що США тимчасово звільнили з-під дії санкцій вісім основних покупців іранської нафти.
"Америка зараз ізольована. Багато країн підтримують Іран. За винятком сіоністського режиму (Ізраїлю) і деяких країн регіону жодна інша країна не підтримує тиск Америки на Іран", – підкреслив він.
У свою чергу, ЄС, Франція, Німеччина, Велика Британія, РФ і Китай, які разом зі США у 2015 році скасували санкції проти Ірану в обмін на скорочення його ядерної програми, намагаються знайти способи обійти обмеження США.
Нагадаємо, 5 листопада нові санкції Сполучених Штатів проти Ірану набрали чинності. Зокрема, санкції торкнуться експорту нафти, судноплавства та фінансової сфери. Державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон тимчасово виводить вісім країн з-під санкцій щодо Ірану. Йдеться про Грецію, Італію, Тайвань, Японію, Туреччину, Китай, Індію та Південну Корею.