У Британії два міністри оголосили про відставку через угоду про Brexit

15 Листопада 2018, 11:44

У Великій Британії в четвер, 15 листопада, міністр з питань виходу країни з Європейського союзу Домінік Рааб та міністр з питань Північної Ірландії Шайлеш Вара оголосили про відставку після того, як британський Кабінет міністрів погодив попередній текст угоди про Brexit. Про це вони написали в Тwitter.

 

Так, Рааб заявив, що не може погодитися на відповідну угоду щодо Brexit. Однак, за його словами, розуміє, чому Кабінет міністрів вирішив піти на зустріч ЄС, погодивши цей документ.

 

"Але зі свого боку, я не можу погодитись із запропонованою угодою з двох причин. По-перше, на мою думку, запропонований режим регулювання кордону Північної Ірландії є реальною загрозою цілісності Об’єднаного Королівства", – йдеться в повідомленні.

 

По-друге, на думку Рааба, гібридний митний режим, що поєднує умови митного союзу ЄС та обов’язки єдиного ринку – це обмеження, на які "ще ніколи не погоджувалась жодна демократична нація". Він підкреслив, що таким чином ЄС зберігає можливість ветувати здатність Британії повністю покинути євроблок.

 

 

Своєю чергою, Вара наголосив, що він не може погодитись з тією угодою про вихід, яку підтримав ЄС. На його думку, народні обранці мають повністю втілити вибір британського народу, який він зробив на референдумі по Brexit.

 

"Проте угода, яку висунули, не втілює цей вибір, адже він залишає Британію однією ногою в ЄС і не вказує строків, коли ми нарешті будемо суверенною нацією", – зазначив він.

 

 

Як повідомлялося, 14 листопада Кабінет міністрів Великої Британії погодив попередній текст угоди з Європейського союзу (Brexit).

 

Нагадаємо, 13 листопада представники Великої Британії та Євросоюзу узгодили на технічному рівні угоду про умови виходу країни зі складу ЄС.

 

21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

Переговори між Лондоном та Брюсселем мають неформальний кінцевий термін до кінця жовтня, але Барньє сказав, що їх можуть продовжити до середини листопада.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.