Столтенберг прокоментував ідею створення європейської армії

12 Листопада 2018, 21:10
Євросоюз, який прагне зміцнити власні оборонні спроможності, не має на цьому шляху допускати дублювання НАТО, його командних структур, та підривати, таким чином, спроможності Альянсу. Про це у понеділок, 12 листопада, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в Берліні, передає "Укрінформ".

 

"Більше європейських зусиль в обороні – це добре. Але це ніколи не має підривати потужності трансатлантичної складової. Це питання не лише змістовності, але також питання визначення. Якщо ми озвучуємо важливі речі про стратегічну автономію, не завжди розуміючи, що це означає, ми декларуємо бажання робити стратегічні речі самотужки. Я не думаю, що це мудро. Тому що дві світові війни і холодна війна говорить про важливість для всіх нас бути разом", – наголосив генеральний секретар НАТО.

 

Він окремо наголосив, що для ЄС створювати паралельні командні структури, які б дублювали НАТО, було б нерозумним.

 

"Було б абсолютно беззмістовним для такої країни як Німеччина дозволити Євросоюзу і НАТО змагатися одне з одним. Тому що Німеччина є членом як ЄС, так і НАТО. Це означатиме, що Німеччина вимушена буде змагатися з Німеччиною. Це було б не мудрим рішенням всіх держав, які є членами одночасно ЄС і НАТО започатковувати два комплекти командних структур, або дублювати те, що робить НАТО", – додав Столтенберг.

 

Він зауважив, що європейські союзники мають бути спроможними робити певні речі без участі США, але вони це можуть робити і зараз, в рамках командних структур НАТО.

 

Нагадаємо, 10 листопада Французький президент Еммануель Макрон та президент США Дональд Трамп під час зустрічі у Парижі погодилися щодо необхідності того, щоб Європа несла більший оборонний тягар. 

 

Макрон закликає до створення спільної військової сили ЄС з моменту свого приходу до влади. Він заявив, що Європі необхідно зменшити свою залежність від американської міці, особливо після того, як президент США Дональд Трамп оголосив, що він розриває ядерний договір часів холодної війни .

Трамп уже не раз скаржився, що країни-члени НАТО не виконують своїх зобов’язань видавати на оборонні потреби принаймні 2 відсотки від свого валового внутрішнього продукту щорічно.