Обвинувачених у справах про вибухи на артскладах немає – Луценко

16 Жовтня 2018, 15:53

У кримінальних справах про вибухи на складах з боєприпасами немає жодного обвинувачуваного. Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко у вівторок, 16 жовтня, передає РБК-Україна.

 

За його словами, причиною є проведення великої кількості експертиз для з’ясування причин виникнення пожеж на артскладах.

 

"По всім випадкам з надзвичайними ситуаціям на складах порушені відповідні кримінальні провадження. Слідство вважає основною версією вибуху в Харківській області диверсію, шляхом безпілотного літального апарата, що скинув термоборічні заряди. Маса експертиз з цього приводу підтверджує цю точку зору", – повідомив Луценко.

 

Генпрокурор зазначив, що основною версією пожежі у Калинівці є диверсія.

 

"Основною версією у Калинівці є диверсійна група, а також неналежне ставлення до службових обов’язків тих, хто мав зупинити посягання на підрив. Така сама ситуація зі складами в Чернігівській області. Основною версією є диверсійний загін, а також ймовірне недбале ставлення керівництва військової бази до виконання своїх службових обов’язків", – додав Луценко.

 

Генпрокурор наголосив, що по всім справам щодо пожеж на артскладах необхідно провести експертизи.

 

"Ескпертизи, на жаль, тягнуться більше року в кожному із випадків. Причому, експертиз близько 10-ти в кожному випадку. Вони потребують достатньо великих робіт. Тому на цей момент обвинувальних актів не вручено", – повідомив голова ГПУ.

 

Нагадаємо, 9 жовтня близько 03:40 біля міста Ічня Чернігівської області на території шостого арсеналу Міноборони почалися вибухи. У результаті надзвичайної ситуації було евакуйовано 12 тисяч місцевих жителів, 16 кілометрів території оголошено зоною надзвичайної ситуації.

 

Військова прокуратура Центрального регіону України розпочала кримінальне провадження за фактом "недбалого ставлення військової службової особи до служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану". У прокуратурі додали, що відповідний злочин карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

 

Пізніше повітряний простір закрили вже в радіусі 30 кілометрів, рух залізничного та автомобільного транспорту також призупинили.

 

У Міноборони повідомили, що розглядають кілька версій щодо причин вибухів, зокрема диверсію. Встановлено, що пожежі, яка охопила п'ять сховищ, передували чотири підриви у різних місцях складу. Крім того, у МОУ спростували озвучені раніше дані про 88 тисяч тон боєприпасів: насправді їх кількість у півтора два-рази менше. На складі не було боєприпасів до ракетних комплексів, загалом там зберігалася стрілецька зброя.

 

СБУ повідомила, що розглядають три версії щодо причин вибухів на території шостого арсеналу Міністерства оборони в Чернігівській області, а саме – диверсія, порушення правил пожежної безпеки чи зберігання боєприпасів, а також навмисний підпал чи підрив.