У комітеті Ради назвали суму збитків від пожеж на артскладах за 2,5 роки

16 Жовтня 2018, 12:32

У комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони повідомили, що за 2,5 роки в Україні через пожежі на артилерійських складах було знищено боєприпасів на суму близько двох мільярдів доларів. Про це у вівторок, 16 жовтня, повідомив голова комітету ВР Сергій Пашинський.

 

За його словами, у бюджеті-2019 кошти на бетонні сховища не закладені.

 

"Інформую, що за останні 2,5 роки, починаючи зі Сватово, закінчуючи Ічнею, знищення боєприпасів більше, ніж на 2 мільярди доларів. Офіційно інформую, що тільки в цьому бюджеті на 2019 рік на дотації нашим аграрним баронам-мільярдерам закладено більше 5 мільярдів гривень. А на бетонні сховища знову нічого не закладено", – заявив Пашинський.

 

Водночас він зазначив, що питання буде також обговорюватись 17 жовтня на комітеті з питань нацбезпеки, де звітуватимуть представники Міноборони та Генштабу ЗСУ щодо подій в Ічні.

 

"Комітет буде завтра. Там будуть проаналізовані всі питання, які піднімались: і наявність боєприпасів, і стан їх зберігання", – підкреслив нардеп.

 

Крім того, Пашинський наголосив, що в Україні потрібно змінити систему зберігання боєприпасів.

 

"Хочу просто нагадати, що у минулому році у нас була Балаклея, була Калинівка. Після цього комітет ВР з питань нацбезпеки розробив "методичку" того, що потрібно зробити. Це все було передано керівництву Міноборони і Генштабу. За рік нічого зроблено не було. Ситуація така: як зараз є – не може далі бути. Нам потрібно докорінно змінити систему зберігання боєприпасів. Заклинаннями, що ми йдемо в НАТО, ми боєприпаси не збережемо", – додав він.

 

Читайте також: Ічня, Калинівка, Балаклія. Коли і де в Україні вибухали склади з боєприпасами

 

Нагадаємо, 9 жовтня близько 03:40 біля міста Ічня Чернігівської області на території шостого арсеналу Міноборони почалися вибухи. У результаті надзвичайної ситуації було евакуйовано 12 тисяч місцевих жителів, 16 кілометрів території оголошено зоною надзвичайної ситуації.

 

Військова прокуратура Центрального регіону України розпочала кримінальне провадження за фактом "недбалого ставлення військової службової особи до служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану". У прокуратурі додали, що відповідний злочин карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

 

Пізніше повітряний простір закрили вже в радіусі 30 кілометрів, рух залізничного та автомобільного транспорту також призупинили.

 

У Міноборони повідомили, що розглядають кілька версій щодо причин вибухів, зокрема диверсію. Встановлено, що пожежі, яка охопила п'ять сховищ, передували чотири підриви у різних місцях складу. Крім того, у МОУ спростували озвучені раніше дані про 88 тисяч тон боєприпасів: насправді їх кількість у півтора два-рази менше. На складі не було боєприпасів до ракетних комплексів, загалом там зберігалася стрілецька зброя.

 

СБУ повідомила, що розглядають три версії щодо причин вибухів на території шостого арсеналу Міністерства оборони в Чернігівській області, а саме – диверсія, порушення правил пожежної безпеки чи зберігання боєприпасів, а також навмисний підпал чи підрив.