Комітет з питань правил процедури Парламентської асамблеї Ради Європи, який представлятиме у ПАРЄ проект змін до правил накладання санкцій, підтримав правки до документа, які роблять неможливим "прощення" Росії. Про це повідомляє "Європейська правда" у вівторок, 9 жовтня.
Зазначається, що дві правки, які усувають головні ризики документа, були запропоновані групою депутатів ПАРЄ на чолі з представниками України. Натомість, правки, що просувалися групою проросійських депутатів, були відхилені переважною більшістю голосів.
Це рішення ще має підтвердити пленарна зала, коли розглядатиме резолюцію. Між тим, за практикою ПАРЄ, підтримка пропозиції у комітеті суттєво підвищує шанси на успіх голосування за неї.
Так, головна пропозиція стосується принципу голосування за санкційні рішення. Як відомо, резолюція пропонує підвищити поріг голосування до 2/3 голосів (зараз – 1/2), що суттєво ускладнює накладення санкцій на Росію. Натомість українська поправка залишити правило 1/2 для низки санкцій, включаючи позбавлення росіян права голосу.
Друга пропозиція забороняє брати участь у роботі ПАРЄ парламентарям, обраним виборцями на окупованих територіях, зокрема в Криму.
Також комітет рекомендує асамблеї підтримати норму, яка ініціює накладання на Росію додаткових покарань у разі, якщо РФ, уникаючи санкцій, у 2019 році знову не подасть список своєї делегації для участі в роботі Асамблеї.
Нагадаємо, 8 жовтня стало відомо, що Парламентська асамблея Ради Європи проведе термінові дебати щодо Росії. Віце-президент ПАРЄ, голова постійної делегації Верховної Ради України в Асамблеї Володимир Ар’єв наголосив, що позиція генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда щодо лобіювання зняття санкцій з Росії у Парламентській асамблеї Ради Європи може призвести до знищення можливостей організації.
2 жовтня Верховна Рада ухвалила заяву, в якій висловила свою позицію щодо спроб керівництва Парламентській Асамблеї Ради Європи повернути повноваження російської делегації шляхом внесення змін до регламенту Асамблеї на вимогу Росії.