Зазначається, що дана заява прозвучала урамках Генасамблеї ООН.
"У нас є домовленість з нашими друзями – Сполученими Штатами, Німеччиною і Францією. Вчора я знову розмовляв з Гайком Маасом (глава МЗС ФРН, – Ред.), з держсекретарем Майком Помпео, ми внесемо спільну резолюцію", – відзначив він.
За його словами, йдеться саме про спільний проект документа.
"Для цього потрібно далі тиснути на Росію, оскільки вона намагається відбиватися руками й ногами від будь-якої справжньої миротворчої операції", – підкреслив міністр.
Водночас Клімкін наголосив, що важливо мати не тільки військовий компонент місії ООН на Донбасі, а також вводити міжнародну адміністрацію та поліцейський компонент.
"Оскільки інакше Росія й надалі намагатиметься керувати окупованими територіями, і вся ідея російської так званої, "миротворчої операції" – це почати процес регіоналізації і федералізації України", – додав глава українського дипвідомства.
У свою чергу, він уточнив, що постійно пояснює міжнародним партнерам: "Мета Росії – це не Донбас, мета Росії – це Україна, і будь-які кроки, які поставлять під загрозу нашу єдність і наше розуміння України як вільної і демократичної держави та вільного демократичного суспільства – їх, за визначенням, не буде".
Крім того, глава МЗС зауважив, що реальні позитивні зміни для українських громадян на Донбасі можна здійснити лише після проведення фактичної деокупації під міжнародним контролем.
Раніше під час виступу на 73-й сесії Генасамблеї ООН президент Петро Порошенко закликав ООН ввести миротворчу місію на Донбас.
Нагадаємо, спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер повідомив, що Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія і Туреччина вже заявили про готовність взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі.