Львівський бронетанковий завод успішно завершив визначально-відомчі випробування броньованої ремонтно-евакуаційної машини (БРЕМ) "Лев" і готовий до її серійного виробництва. Про це у вівторок, 25 вересня, повідмила прес-служба Укроборонпрому.
Повідомляється, що машину створено на базі танка Т-72. БРЕМ призначена для евакуації та буксирування несправної, пошкодженої гусеничної та колісної військової техніки в умовах бойових дій, проведення її поточного та середнього ремонту в польових умовах.
"Лев" оснащений лебідкою із тросом робочою довжиною 200 метрів, яка розвиває тягове зусилля у 22 000 – 25 000 кгс, а при використанні додаткових поліспастів – до 75 000 кгс.
Електрозварювальне обладнання, яке живиться від генератора ремонтно-евакуаційної машини, дозволяє проводити електрозварювальні роботи в польових умовах.
Крім того, БРЕМ "Лев" має кран-стрілу максимальною вантажопідйомністю 12 тонн для проведення у польових умовах монтажу-демонтажу вузлів та агрегатів, зокрема, танкових башт, двигунів, коробок передач, опорних катків тощо.
Додатково машина обладнана вантажною платформою, що дозволяє транспортувати запасні частини, необхідні для проведення ремонтних робіт, вагою до 1,5 тонни.
На БРЕМ "Лев" передбачена можливість встановлення двигуна потужністю 780 (840) к/с, які дозволяють 41-тонній машині розвивати максимальну швидкість руху до 60 км/год. БРЕМ здатна працювати у діапазоні температури повітря від –40 до +40, та має запас ходу не менше 460 кілометрів по ґрунтовій дорозі.
Екіпаж машини – 3 людини, на озброєнні БРЕМ – кулемет НСВТ (КТ-12,7)
В Укроборонпромі зазначили, що БРЕМ "Лев" була створена конструкторами "Львівського бронетанкового заводу" спеціально для посилення технічного супроводу та оперативного обслуговування танкових підрозділів, що сформовані з Т-64 та Т-72 різних модифікацій.
Нагадаємо, 22 серпня стало відомо, що некеровані ракети РС-80 «Оскол», виготовлені держпідприємством «Артем», що входить до складу державного концерну «Укроборонпром», успішно пройшли один з етапів державних випробувань, що проводяться Державним науково-дослідним інститутом випробувань і сертифікації озброєння і військової техніки Міністерства оборони України.