Генеральна інспекція ГПУ порушила провадження через екстрадицію Тумгоєва

20 Вересня 2018, 14:52

Генеральна інспекція Генеральної прокуратура України проведе розслідування щодо кримінальних правопорушень з боку ГПУ, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ, які призвели до екстрадиції до РФ Тимура Тумгоєва, який воював на боці України на Донбасі. Про це в четвер, 20 вересня, повідомив командир 8-го батальйону Української добровольчої армії Андрій Гергерт.

 

За його словами, 19 вересня вони разом з командиром чеченського добровольчого загону імені Шейха Мансура Муслімом Чеберлоєвським зустрілися з генеральним прокурором Юрієм Луценком, силовиками СБУ та МВС по справі Тумгоєва.

 

"Відкрите кримінальне провадження, в ході розслідування якого генеральна інспекція ГПУ проведе розслідування щодо кримінальних правопорушень з боку Генеральна прокуратура України, СБУ та МВС України, які призвели до видачі Тимура", – йдеться в повідомленні.

 

Водночас Гергерт зазначив, що на час розслідування заступник генпрокурора Євген Єнін відсторонений від займаної посади.

 

"Зупинені екстрадиційні провадження по 11-тьох бійцях-добровольцях і звільнений з-під варти волонтер батальйону чеченець Мовла Тімаров, який вчора повинен був бути переданий москалям по статті "тероризм" та інгуш Бєлхароєв Зелімхан, якого планували передати сьогодні", – додав він.

 

Крім того, командир 8-го батальйону УДА додав, що бійцям та волонтерам з іноземних країн, які воювали в складі добровольчих підрозділів або допомагали цим батальйонам, після підтвердження командирами їхньої участі, автоматично органами Державна міграційна служба України будуть надані посвідки на постійне проживання в Україні.

 

Нагадаємо, 13 вересня Генеральна прокуратура підтвердила, що Україна передала Росії громадянина РФ Тимура Тумгоєва. Водночас у ГПУ не підтвердили дані про те, що Тумгоєв воював на Донбасі на боці українських військ. За словами прес-секретаря Генпрокуратури, за весь час розгляду ГПУ запиту про видачу Тумгоєв будь-яких даних про його участь в АТО не надходило, також жодного разу про це не заявила сторона захисту.

 

Своєю чергою, командир батальйону імені Шейха Мансура Муслім Чеберлоєвський повідомив, що Тимур Тумгоєв є членом його батальйону та брав участь в бойових діях на Донбасі. 

 

17 вересня в Києві під будівлею Генеральної прокуратури України проходить акція протесту, учасники якої засуджують передачу РФ  Тимура Тумгоєва, а також вимагають відставки очільника ГПУ Юрія Луценка. У поліції Києва заявили, що внаслідок сутичок  біля ГПУ постраждали семеро правоохоронців. Командир загону швидкого реагування національного комітету Українського Червоного хреста Тарас Логгінов повідомив, що медики за час сутичок надали допомогу 20 постраждалим, серед яких поліцейські, нацгвардійці та протестувальники. 

 

20 вересня під будівлею Верховної Ради зібралися понад 200 осіб на підтримку легіонерів, які воюють на боці України на Донбасі. Активісти вимагають ухвалення законопроекту №3433 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України),а  також надати легіонерам громадянство. Крім того, вони вимагають звільнити працівників Генеральної прокуратури України, що співпрацюють з ФСБ Росії, які видали Москві інгуша Тимура Тумгоєва, який воював на Донбасі проти незаконних збройних формувань. На акції приступі представники "Національний корпус", "Національні дружини", "Сокіл" та "С14", а також – іноземці-добровольці.

 

Згодом на акції протесту сталися сутички. Представники "Національних дружин" та "Національного корпусу" знесли частину огорожі і спробувала підійти ближче до Ради, однак їх відтіснили сили поліції. Після сутички Верховну Раду закрили на вхід і вихід. Крім того, у Києві близько 10 легіонерів-добровольців та представники "Національно корпусу" прикували себе наручниками до паркану на Банковій вулиці.