Економічна угода між Китаєм і Російською федерацією була віроломством, справжньою зрадою інтересів народу Росії. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив президент Центру вивчення війни нового покоління Філліп Петерсен.
За його словами, зрозуміло, що Китай погодився надати Москві достатньо грошей для створення інфраструктури, необхідної для транспортування природного газу та нафти. Але енергоносії при цьому не доставлятимуться до портів, із яких вони могли б потрапити на світові ринки. Вони є змінним ресурсом, однак коли все будівництво завершиться, створена інфраструктура не даватиме змоги Росії продавати їх куди-небудь, крім КНР.
«Пекін таким чином зможе розпочати переговори щодо встановлення цін, нижчих за ринкові, адже для Москви не буде іншої альтернативи. Ця угода навіть на перший погляд є сумнівною, а з огляду на оперативно-стратегічні безпекові перспективи вона видається ще більш прикрою. Прокладання трубопроводів означає будівництво швидкісних шосе, адже для будівельних робіт і подальшого обслуговування необхідні дороги вглиб Сибіру та Росії. А тим часом китайська армія останніми роками проводить стратегічні навчання, спрямовані проти РФ, вони включають, зокрема, «дальні цілі», як-от Казань і Волга, замість Уральських гір», – зауважив експерт.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»