Російські "грушники", яких підозрюють в отруєнні екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля і його доньки Юлії, з вересня 2016 року по березень 2018 майже тридцять разів літали до Європи, найчастіше – в Женеву. Про це повідомило британське видання The Daily Telegraph.
Інформація про авіаквитки, яка є у розпорядженні видання, свідчить, що Руслан Боширов та Александр Петров здійснили принаймні шість окремих поїздок до швейцарського міста до спроби вбивства Скріпалєй.
Записи також показують, що вони забронювали дев'ять окремих рейсів до та з Женеви з листопада 2017 року до лютого цього року.
За даними джерел, встановлення того, з ким підозрювані зустрічалися у Швейцарії, матиме ключове значення для розслідування. Видання зазначає, що чоловіки перебували в Женеві зокрема в листопаді-грудні 2017 року, коли там відбувався один із раундів переговорів щодо політичного врегулювання в Сирії.
До цього чоловіки також кілька разів літали з Москви до Парижа, Амстердама та італійського Бергамо. В основному вони користувалися послугами державної російської компанії "Аерофлот", але іноді також Air France, KLM та російських бюджетних авіакомпаній.
Видання відзначає, що кількість польотів та кошти на перебування у європейських містах свідчать, що їхні місії щедро оплачувалися ГРУ, органом, на який вони працювали.
Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії.
Згодом голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна містить всі ознаки причетності Росії. Водночас міністр закордонних справ Британії Борис Джонсон повідомив про можливі санкції проти Росії, якщо буде доведено, що за отруєнням колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля стоїть Кремль.
Сєргєй Скріпаль — полковник військової розвідки на пенсії, у 2006 році був засуджений до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям у ЄС, Секретній розвідувальній службі Британії.