У контрольних пунктах в'їзду-виїзду на адміністративному кордоні з окупованим Кримом у Херсонській області встановили намети для тих, кому може знадобитися допомога унаслідок забруднення атмосфери хімічними викидами. Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньопереміщених осіб (МінТОТ).
Зазначається, що намети встановили працівники Держслужби з надзвичайних ситуацій.
Крім того, на місці чергують карети швидкої допомоги.
"Погіршення ситуації на контрольованій території не спостерігається. Лікарі оглянули дітей у селах поблизу адмінмежі, хімічного отруєння немає", – наголосили у міністрестві.
Оновлення інформації #КримськийТитан
Погіршення ситуації на контрольованій території не спостерігається. Лікарі оглянули дітей в селах поблизу адмінмежі, хім.отруєння немає.
На КПВВ ДСНС встановили намети для тих,хто з АР Крим звернеться за допомогою. На місці чергують швидкі.
— МТОТ (@mtot_gov_ua) 6 вересня 2018 р.
Раніше речник Держприкордонслужби Олег Слободян заявив, що контрольні пункти в’їзду-виїзду "Каланчак" та "Чаплинка" тимчасово призупиняють свою роботу. Наголошується, що перетнути адмінмежу з окупованим Кримом можна буде лише через КПВВ "Чонгар", який працює у штатному режимі. За його словами, громадяни України з окупованого півострову, які будуть прагнути врятуватися від стихійного лиха на материковій Україні, будуть оформлятися у спрощеному порядку.
Як повідомлялося, 6 вересня голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв заявив, що Херсонщина готова евакуювати дітей із Каланчацького і Чаплинського районів, які знаходяться у зоні впливу заводу "Кримський титан", а також готова прийняти до себе дітей з постраждалих від виробничої діяльності заводу населених пунктів окупованого Криму.
Нагадаємо, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".
Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки.
4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму.
Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що дії російської влади на території анексованого Криму призводять до екологічної катастрофи.
Своєю чергою, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що людям, які проживають поблизу адміністративного кордону з окупованим Кримом, нічого не загрожує через ситуацію з хімзаводом по виробництву двоокису титану в Армянську.