У Сполучених Штатах Америки в окружному суді Александрії, що в штаті Вірджинія, на десятий день судових слухань у справі щодо колишнього радника передвиборчої кампанії президента Дональда Трампа та лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта сторона обвинувачення закінчила допит свідків. Про це повідомляє BBC.
Зокрема, останніми свідчили віце-президент Federal Savings Bank Джеймс Бреннан і спецагент з розслідування економічних злочинів Мінфіну США Пола Лісс.
За словами Бреннана, він і його колеги задокументували низку сумнівних моментів щодо доходів компанії Манафорта. Так, йде мова про неоплачені покупки квитків на бейсбол, банківські і кредити на нерухомість.
Зазначається, що суд прийняв як доказ документ, який відправив Бреннан банківському кредитному комітету у вересні 2016 року, в якому він пише про "проблеми, що виникли в зв'язку з заявкою Манафорта на позику".
Також Бреннан відзначив, що Манафорт попросив у Federal Savings Bank кредит у 16 мільйонів доларів. Утім, банк знав, що політтехнолог бреше про стан його фінансових справ, але один з керівників банку і член кредитного комітету Стівен Калк дав особисте розпорядження про видачу такої суми.
Водночас Бреннан додав, що його керівник Стівен Калк змусив свого підлеглого видати кредит. Той, у свою чергу, збрехав у спеціальному внутрішньому документі, що кредит обґрунтований і фінансово захищений.
Наголошується, що в результаті Federal Savings Bank втратив 11,8 мільйона доларів на даному кредиті.
Крім того, звинувачення наполягало, що Манафорт не повідомив уряд США про іноземні рахунки, на яких зберігалися гроші, отримані під час роботи на українських політиків.
Відзначається, що обвинувачення повторно викликало спецагента Мінфіну США Полу Лісс, яка підтвердила, що у період з 2011 по 2014 роки Манафорт жодного разу не повідомляв уряду про іноземні рахунки своїх підприємства з консалтингових послуг.
Нагадаємо, колишній діловий партнер Манафорта Рік Гейтс заявив, що українські клієнти політтехнолога заплатили мільйони доларів шляхом переведення коштів із рахунків на Кіпрі на незареєстрований іноземний банківський рахунок Манафорта теж на Кіпрі.
Федеральний прокурор Узо Асоні оголосив основні обвинувачення, висунуті політконсультанту Полу Манафорту. За словами прокурора, політтехнолог ставив себе вище за американське законодавство. Так, сторона обвинувачення заявила, що політтехнолог відкрив 30 рахунків у трьох країнах, щоб приховати доходи від роботи в Україні.
У свою чергу, під час засідання суду адвокат Манафорта Томас Зенле заявив, що політтехнолог отримував незареєстровані доходи, бо це було умовою його українських бізнес-партнерів.
Також 15 червня президент США Дональд Трамп назвав "нечесним" рішення суду про взяття під варт колишнього радника передвиборчої кампанії президента Пола Манафорта.
25 червня суд змінив запобіжний захід для екс-голови передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта з домашнього арешту на утримання під вартою. Суддя скасував перебування Манафорта під домашнім арештом після того, як прокурори заявили, що Манафорт спробував втрутитися в справи свідків.
15 травня у США суддя Федерального суду округу Колумбія Еймі Берман Джексон відмовилася закрити справу, яку порушив Мюллер проти лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта.
4 травня Мюллер заявив, що планує викликати на засідання суду 70 осіб.
Додається, що 15 березня захист Манафорта заявив, що вимагатиме суд зняти з нього звинувачення у лобіюванні інтересів Януковича і відмиванні грошей. Суддя III окружного суду США в східному окрузі Вірджинії Томас Еллі повідомив про те, що Манафорту може загрожувати в цілому 305 років в'язниці. Тобто згідно з заявою судді, у політтехнолога є всі шанси провести залишок життя за ґратами.
Раніше повідомлялося, що окружний суд східного округу Вірджинії у США помістив Манафорта під домашній арешт з вимогою носити електронний браслет та заставою у 10 млн доларів.