У суботу, 4 червня, на президента Венесуели Ніколаса Мадуро під час параду було скоєно невдалий замах. Про це повідомляє Associated Press.
Поряд з президентською ложею вибухнув безпілотник з вибухівкою. У результаті інциденту ніхто з перших осіб держави, якы перебували поруч з Мадуро, не постраждав.
Інцидент стався під час виступу Мадуро перед національними гвардійцями в Каракасі. Трансляцію виступу президента Венесуели вело телебачення країни.
"Настав час відновлення економіки" – урочисто промовив Мадуро, після чого звук зник. Камеру переключили на загальний вигляд параду. Відразу після вибуху трансляція припинилася.
Після інциденту Президент Венесуели Ніколас Мадуро звинуватив у замаху Колумбію.
За словами самого президента, він "відчуває себе чудово".
У прес-службі Мадуро також повідомили, що поранених в результаті вибуху військових госпіталізували.
Міністр зв'язку і інформації Венесуели Хорхе Родрігес заявив, що "Мадуро став жертвою нападу з літальними пристроями, що містили вибуховий заряд. Президент не постраждав, а сім солдатів отримали травми".
У свою чергу Міністерство закордонних справ Колумбії відповіло на звинувачення президента Венесуели Ніколаса Мадуро в організації замаху і назвало їх абсурдними.
"Звинувачення в тому, що колумбійський лідер несе відповідальність за ймовірний напад на президента Венесуели, є абсурдними і позбавлені будь-яких підстав", – йдеться в повідомленні.
Також у відомстві вимагали поваги до президента Хуана Мануеля Сантоса, уряду і колумбійського народу.
Пізніше відповідальність за організацію замаху на президента Венесуели Ніколаса Мадуро взяло на себе раніше невідоме угруповання "Фланелеві солдати".
Як повідомляється, операція полягала в тому, щоб безпілотники з вибухівкою пролетіли над президентською трибуною.
"Снайпери почесної варти збили дрони до досягнення мети. Ми показуємо, що вони уразливі, сьогодні мета не досягнута, але це питання часу", – йдеться в заяві.
Як повідомлялося, вибори до Конституційної асамблеї 30 липня у Венесуелі пройшли на тлі насильства і масштабних акцій протесту. Під час нападів на виборчі дільниці загинуло щонайменше 10 людей. Напередодні голосування протестувальники, попри заборону демонстрацій, заблокували дороги у столиці країни Каракасі.
Загалом із початку квітня в Венесуелі майже щодня проходили акції протесту, під час яких загинули 90 осіб, понад 750 людей отримали поранення. Кількість затриманих у Венесуелі з моменту початку антиурядових протестів у квітні перевищила 3,6 тисячі осіб.