Україна та США єдині в своїй позиції щодо протидії реалізації російського проекту «Північний потік-2», який є прямою загрозою енергетичній безпеці Європи. Про це йшлося під час зустрічі прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із заступником Державного секретаря США з питань енергетичних ресурсів Френсісом Фенноном, передає "Урядовий портал" 23 липня.
«Хотів би засвідчити повну підтримку США в питанні передусім енергобезпеки. Ми налаштовані далі підтримувати позицію щодо проекту «Північний потік – 2» і продовження транзиту газу через Україну. Ці два компоненти – взаємопов’язані, і вони є складовою енергобезпеки Європи. США і надалі продовжуватимуть виступати за диверсифікацію маршрутів постачання енергоносіїв до Європи», – заявив заступник Державного секретаря США.
Під час зустрічі сторони відзначили, що сьогодні українська газотранспортна система – надійна і здатна забезпечувати той обсяг транзиту, який заявлено, без штучних політичних впливів. Більше того, Україна була і є готовою запросити світові компанії – лідери ринку, в тому числі із США, до управління ГТС та до реалізації інших енергопроектів – у видобуванні, транспортуванні ресурсів та запровадженні проектів альтернативної енергетики.
«Ми будемо і надалі виступати надійним партнером для США та Євросоюзу», – запевнив Володимир Гройсман.
Нагадаємо, 1 червня У Німеччині Верховний адміністративний суд Грайфсвальду відхилив скаргу об'єднання екологів Nabu щодо будівництва російського проекту газопроводу "Північний потік-2" в Грайфсвальдській затоці
Нагадаємо, 17 липня стало відомо, що Росія призупинила роботу газопроводу "Північний потік" через плановий ремонт до кінця липня.
18 липня Україна, Чорногорія, Албанія, Норвегія та Грузія приєдналися до рішення Ради Європейського Союзу про продовження терміну обмежувальних заходів щодо заборони на інвестиції в окупований Крим.
18 червня Рада Європейського союзу продовжила на рік обмежувальні заходи щодо заборону на інвестиції в окупований Крим.