Міністерство юстиції Сполучених Штатів звинуватило 12 співробітників російського Головного слідчого управління у втручанні у вибори президента США у 2016 році. Про це оголосив заступник генпрокурора США Рід Розенштайн, передає NY Times.
"Обвинувачення пред'явили за кілька днів до того, як президент Трамп зустрінеться з президентом РФ Володимиром Путіним в Гельсінкі", — йдеться у повідомленні.
Розвідників звинуватили у зламі сервісів комітету Демократичного партії, а також і президентської кампанії Хілларі Клінтона.
Нагадаємо, 4 липня Комітет Сенату США з питань розвідки підтвердив висновки розвідки про втручання Росії в президентські вибори в США в 2016 році.
26 червня стало відомо, що спеціальний прокурор США Роберта Мюллер планує активізувати розслідування щодо можливої змови між командою американського президента Дональда Трампа та РФ під час президентських виборів у 2016 році.
3 квітня у Сполучених Штатах Америки нідерландського юриста Алекса ван дер Зваана, якого звинуватили у брехні під час надання свідчень у рамках розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера втручання РФ у вибори в США, засудили до 30 днів ув’язнення. Алекс ван дер Зваан став першою людиною, яку засудили у рамках розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера. Нідерландця ув’язнили через два місяці після того, як він визнав, що брехав федеральним агентам про свої контакти з колишнім радником президента США Ріком Гейтсом і людиною, яку Федеральне бюро розслідувань оцінило як пов'язану з російською військовою розвідкою.
29 березня спеціальний прокурор Сполучених Штатів Америки Роберт Мюллер, який розслідує втручання Росії у президентські вибори США, виявив зв'язок екс-працівника кампанії Дональда Трампа Річарда Гейтса, який був бізнес-партнером політтехнолога Пола Манафорта, з колишнім російським розвідником під час президентської кампанії.
15 березня захист колишнього керівника передвиборного штабу Дональда Трампа, американського політтехнолога Пола Манафорта заявив, що вимагатиме суд зняти з нього звинувачення у лобіюванні інтересів екс-президента України Віктора Януковича і відмиванні грошей. Суддя III окружного суду США в східному окрузі Вірджинії Томас Еллі повідомив про те, що Манафорту може загрожувати в цілому 305 років в'язниці. Тобто згідно з заявою судді, у політтехнолога є всі шанси провести залишок життя за ґратами.
Також окружний суд східного округу Вірджинії у США помістив Манафорта під домашній арешт з вимогою носити електронний браслет та заставою у 10 млн доларів.
При цьому, у жовтні минулого року Манафорта вже помістили під аналогічний домашній арешт із заставою у іншій справі за рішенням федерального суду у Вашингтоні.