Голова представництва України при Північноатлантичному альянсі Вадим Пристайко повідомив, що Україна візьме участь у засіданні НАТО попри спротив Угорщини. Про це повідомляє "Радіо Свобода".
Він зазначив, що Україні вдалося обійти блокування Угорщиною участі в саміті НАТО, і засідання відбудеться спільно з Грузією у Брюсселі.
"Завдяки взаємодії із союзниками з НАТО нам вдалося переступити через блок, який встановлює Угорщина, намагаючись зловжити принципом консенсусу, який існує в НАТО. Варіант, який було визначено, – це спільне засідання з Грузією якраз через 10 років після Бухарестського саміту, коли і Україні, і Грузії було обіцяно, що вони стануть членами НАТО. Ми збираємося знову з альянсом і будемо обговорювати, яким чином за цей час Україна і Грузія просунулися, що ще треба зробити і яка допомога альянсу може обом країнам надійти", – розказав він.
Пристайко додав, що Угорщина може блокувати заяву засідання.
"Є технічні деталі, і, дійсно, Угорщина намагається блокувати заяву цього засідання, але, крім заяви засідання, буде заява генерального секретаря, який головуватиме під час засідання, – він є також головою комісії Україна – НАТО, – і буде кінцева декларація саміту, що є значно важливішим, тому що декларація саміту – це документ, за яким живе альянс від саміту до саміту", – додав Пристайко.
Нагадаємо, 22 червня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Будапешт розблокував участь України в саміті НАТО, який відбудеться в липні в Брюсселі.
Як повідомлялося, 9 лютого Угорщина заблокувала засідання комісії НАТО-Україна на рівні глав Міноборони. Попри прохання України та згоду найвпливовіших членів Північноатлантичного альянсу, в Брюсселі так і не підтвердили дату засідання комісії Україна-НАТО
28 грудня 2017 року глава Місії України при НАТО Вадим Пристайко заявив, що Угорщина продовжує блокувати євроатлантичну інтеграцію Києва незважаючи на позитивні для України висновки Венеційської комісії щодо відповідності мовної статті закону про освіту міжнародним зобов’язанням.
У вересні 2017 року Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.