Київводоканал заявив про загрозу централізованого постачання в Україні питної води через відсутність хлору для її знезараження. Про це повідомляє прес-служба підприємства.
Так, у середині червня підприємство хімічної галузі "ДніпроАзот", яке виробляє рідкий хлор, що використовують водоканали для знезараження питної води, попередив про зупинку виробництва.
Зазначається, що через це на водопровідно-каналізаційних підприємствах України виникла складна ситуація зі знезараженням питної води.
"На деяких підприємствах залишків хлору залишилося від тижня до 20 діб", – йдеться у повідомленні.
Водночас про дану ситуацію повідомили уряд та РНБО.
"Але, на жаль, і досі "Дніпроазот" не відновив свою роботу. Залишки хлору, які були на момент його зупинки, реалізовані повністю", – йдеться у заяві.
Наголошується, що поставки хлору в цистернах з Румунії дуже проблематичні, оскільки європейські цистерни не можуть змінювати колісну базу та повинні мати сертифікацію в Україні.
Відзначається, що у цистернах хлор для знезараження отримують Київ, Харків, Кривий Ріг, Маріуполь та інші міста.
У свою чергу, у Київводоканалі додали, якщо завод "ДніпроАзот" терміново не відновить роботу, то вже на початку наступного тижня (9 липня) в деяких регіонах України може бути значно обмежена подача води в централізовану водопровідну мережу, а в деяких містах – повністю припинена.
Раніше стало відомо, що в районі міста Ясинувата Донецької області було зафіксовано значне пошкодження Південно-Донбаського водогону. Наголошується, що через виток води до кар’єру існує загроза подачі питної води для 1,3 мільйонів мирного населення.