Група з 270 людей, що є родичами 130 загиблих у катастрофі MH17, подасть скаргу проти Росії до Європейського суду з прав людини. Про це 25 травня заявив американський адвокат Джеррі Скіннер у програмі EenVandaag, повідомляє видання De Morgen.
Відповідна скарга буде подана не пізніше 13 червня. За словами Скіннера, Європейський суд є єдиним судом, який дозволяє приватним особам подавати позов проти Росії. Він не уточнив суми компенсацій, яка може сягнути мільйонів.
Таким чином, нідерландці приєднаються до скарги у цій же справі від імені 33 малайзійців, австралійців та новозеландців, яка була подана до суду раніше. Зазначені 270 осіб є родичами щонайменше 130 жертв, із яких 100 загиблих були нідерландцями.
У п'ятницю, 25 травня, Європейський союз та НАТО закликали Росію взяти на себе відповідальність за катастрофу рейсу MH17, який був збитий над Донбасом улітку 2014 року
Міжнародна волонтерська група Bellingcat, видання The Insider і інші розслідувачі встановили, що в перекидання в Україні «Бука», який збив малазійський Boeing поблизу Донецька, брав участь офіцер ГРУ РФ Олєґ Владіміровіч Іванніков
Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію відповідальність за збиття малайзійського «Боїнга» на сході України у 2014 році.
24 травня Міжнародна слідча група дійшла висновку, що зенітно-ракетний комплекс "Бук", який у 2014 році збив рейс MH17 на Донбасі, належав 53-ій зенітно-ракетній бригаді Міноборони Росії.
Пізніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що особи, які винні у збитті Boeing малайзійських авіаліній в Донецькій області в 2014 році, повинні бути притягнуті до відповідальності.
25 травня у Держдепартаменті США заявили, що повністю довіряють висновкам міжнародної Спільної слідчої групи щодо катастрофи літака MH17 малайзійських авіаліній.
Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.