Зенітно-ракетний комплекс "Бук", який у 2014 році збив Boeing малайзійських авіаліній в Донецькій області, належав 53-ій зенітно-ракетній бригаді Міноборони Росії. Про це у четвер, 24 травня, заявив представник Міжнародної слідчої групи на прес-конференції про результати розслідування, передає The Associated Press.
Прес-конференція за участю представників п'яти країн, що входять в офіційне кримінальне розслідування щодо MH17 (JIT ) – Нідерландів, Малайзії, Бельгії, України, Австралії – пройшла в Нідерландах.
Журналіст Майкл Боцюрків повідомив у Twitter, що JIT називає 53-ю протиповітряну бригаду з Курська (Росія) в якості постачальника ракетного комплексу "Бук", який збив MH17 на сході України.
Уламки ракети, якою збили малайзійський Boeing під Донецьком.
Слідчі зробили цей висновок, спираючись на фото і відео із соціальних мереж, зроблених на шляху прямування "Бука" з Курської області, де базується 53-а бригада, 23-25 червня 2014 року. База 53-їй бригади розташовується в селищі Маршала Жукова під Курськом. Слідча група встановила, що "Бук", який збив Boeing Malaysia Airlines в Донецькій області, вивезли з бази 23 червня. Він був у складі конвою, що складається з 50 машин і шести "Буків".
Зазначається, що міжнародна слідча група звузила коло підозрюваних з більш сотні до декількох десятків осіб. Про це заявив керівник національного підрозділу розслідування злочинів поліції Нідерландів Вілберт Пауліссен, передає Daily Star. Він додав, що слідство знаходиться на завершальній стадії.
Представники слідства зазначили, що вже направили російській владі запит про інформацію щодо 53-й бригади і того, хто міг бути відповідальним за транспортування "Бука" на Україну, але відповіді поки що не отримали.
Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.