ДТП у Харкові. У прокуратурі заявили, що повторна експертиза не виявила опіатів у крові Зайцевої

22 Травня 2018, 21:16

На засіданні Київського районного суду Харкова у справі про смертельну ДТП 18 жовтня 2017 року повідомили, що повторна судово-токсикологічна експертиза не виявила опіатів у крові підозрюваної Олени Зайцевої. Про це у вівторок, 22 травня, повідомила речник прокурора Харківської області Віта Дубовик.

 

За її словами, суд закінчив вивчати докази сторони обвинувачення.

 

"Сьогодні закінчили досліджувати докази сторони обвинувачення. Вивчені результати судово-медичних експертиз по потерпілих (тих, що вижили, і тих, що загинули), а також результати обстеження фігурантки справи Олени Зайцевої. Повторна судово-токсикологічна експертиза не виявила у неї опіати", – заявили в прокуратурі.

 

Як зазначається, суд задовольнив клопотання однієї з потерпілих про допит в суді лікаря, який брав аналізи у Зайцевої і писав медичний висновок.

 

"Наступне засідання – 30 травня, о 14:00. На ньому почнуть вивчати докази сторони захисту", – додала Дубовик.

 

Як повідомлялося, 20 жовтня 2017 року прокурор заявив, що результати аналізів показали, що водій Lexus Олена Зайцева, яка в'їхала в натовп людей у центрі Харкова, напередодні трагедії вживала опіати.

 

Нагадаємо, ввечері 18 жовтня 2017 року в Харкові сталася ДТП у центрі міста, внаслідок якої загинули шестеро людей. Жінку, яка була за кермом "Лексусу", що в'їхав у натовп, відразу затримали. 20 жовтня Київський райсуд Харкова на два місяці взяв під варту Олену Зайцеву, обвинувачену у скоєнні смертельної ДТП.

 

Водієві Volkswagen Touareg Геннадію Дронову, який був другим учасником смертельної ДТП, оголосили підозру. 6 листопада. Згодом Київський районний суд Харкова ухвалив рішення взяти Дронова під варту на два місяці без можливості внесення застави.

 

Сама ж Олена Зайцева згодом визнала свою провину та заявила, що готова понести будь-яке покарання. Також про пом'якшуючі обставини заявляла адвокат Зайцевої. Зокрема, її рідні відправили банківські перекази сім'ям загиблих в аварії. Проте батьки загиблих повернули гроші після того, як чеки від благодійних внесків слідство почало додавати до матеріалів справи. Як повідомляє ТСН, після щирого розкаяння, вони, за словами адвокатки Зайцевої, можуть стати свідченням добровільного відшкодування збитків. Це вже відразу дві пом'якшувальні обставини, які можуть зменшити кількість років у вироку. Адвокат Зайцевої Юлія Козир повідомила, що день перебування в СІЗО вважається день відбування покарання після вироку. Після того, як пройде половина терміну, Олену можуть відпустити умовно-достроково.