Європейський суд з прав людини передав до своєї Великої палати чотири позови України проти РФ щодо окупованого Криму та Донбасу. Про це в суді повідомили в середу, 9 травня.
Зазначається, що відповідні справи стосуються звинувачень, висунутих Україною до Росії та збройних груп, які вона контролює, у порушенні Європейської конвенції з прав людини.
Зокрема, Україна звинувачує Москву в анексії Криму, а також контролі над сепаратистами та озброєними групами, котрі діють на Донбасі, що спричинило загибель військових та цивільних. Також Україна наголошує, що вбивства у цих регіонах стали поширеною практикою.
"У позовах Україна повідомила про випадки катувань та інших форм жорстокого поводження з цивільними особами та позбавлення їх волі. Також йдеться про те, що низка кримських татар були піддані жорстокому поводженню через їхнє походження або спроби захистити українську національну символіку", – йдеться в повідомленні.
Крім того, у позовах йдеться, що українці, котрі проживають у анексованому Криму, були автоматично визнані російськими громадянами.
Також Україна повідомила про переслідування журналістів на Донбасі та в Криму та зникнення активістів. Наголошується, що українські підприємства втратили майно, що розташовано на цих територіях.
"У своєму повідомленні Європейський суд з прав зазначив, що розглядає також близько чотирьох тисяч індивідуальних позовів, які пов’язані з подіями в Криму та на Донбасі. Крім того, на розгляді суду перебувають також заяви, подані родичами загиблих пасажирів рейсу MH17 Malaysia Airlines, який було збито ракетою над територією Донецької області 17 липня 2014 року", – наголошується в повідомленні.
Нагадаємо, 19 квітня міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що Україна протягом двох місяців планує подати шостий позов проти Росії до Європейського суду з прав людини щодо захисту прав політичних в'язнів.