Заступник генерального прокурора України Євген Єнін заявив, що спеціальний прокурор Федерального бюро розслідувань (ФБР) Роберт Мюллер не звертався до ГПУ по допомогу щодо розслідування у справі колишнього голови виборчого штабу Дональда Трампа і лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта. Про це Єнін написав у Facebook.
"Американські правоохоронці, ані ФБР, ані Мюллер, до ГПУ з жодними запитами про правову допомогу у зв’язку зі справою Манафорта не звертались. Тобто і "забороняти" не було що в принципі", – зауважив він.
Так, Єнін висловив сподівання,що йдеться "про банальну помилку у перекладі" щодо статті The New York Times про блокування Україною розслідування про Манафорта.
За його словами, "про жодні проблеми в міжнародно-правовому співробітництві між ГПУ та нашими американськими партнерами не йдеться".
"Кращим свідченням цього є повернуті з США в Україну понад 600 тис. дол. США в рамках проваджень, пов’язаних зі згаданими у статті Нью-Йорк таймс провадженнями. Жодних "заборон" виконувати запити про міжнародно-правову допомогу з США не існує в природі!", – підкреслив він.
Нагадаємо, 2 травня американське видання The New York Times повідомило, що в Україні заморозили розслідування чотирьох справ, пов'язаних із екс-главою виборчої кампанії Дональда Трампа Полом Манафортом. Так, українські посадовці не хочуть образити президента США, втративши фінансову підтримку і постачання американської зброї. Зокрема, рішення припинити розслідування прокурор прийняв "у делікатний момент для України", коли Білий дім завершував плани з продажу протитанкових ракет Javelin Україні. Наголошується, що в Україні прокуратура не закривала дані чотири справи, але був наказ, який заборонив очільнику департаменту спецрозслідування ГПУ Сергію Горбатюку видавати повістку для отримання показань чи опитування свідків. За два місяці до замороження справи, Горбатюк звернувся до офісу спецпрокурора США Роберта Мюллера, який веде розслідування про втручання РФ в президентські вибори США 2016 року, з офіційною пропозицією про співпрацю. За його словами,він відправив лист ще у січні, однак не отримав відповіді.
Як повідомлялось, 13 березня американське видання The Daily Beast з'ясувало стан поточного розслідування в Україні щодо справи екс-голови виборчого штабу Дональда Трампа і лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта. Зазначається, що багато українських високопосадовців, від нинішнього президента(Петра Порошенка, – Ред.), хотіли б забути про справу Манафорта. Зокрема, в інтерв'ю виданню, київський прокурор Сергій Горбатюк, відповідальний за спецрозслідування, заявив, що це розчаровує, адже справа Манафорта заморожена протягом чотирьох місяців. Так, у серії інтерв'ю протягом українські політики, а також колишні колеги Манафорта, неодноразово повідомляли The Daily Beast, що в нинішній політичній ситуації в Україні, за рік до президентських виборів, провідні політичні конкуренти не хотіли б ворогувати з президентом США Дональдом Трампом.
"Президент Петро Порошенко намагається продати Трампу угоду: ми поховаємо справу Манафорта, а ви станете нашим найкращим другом ", – прокоментував виданню член парламенту України Сергій Лещенко. Як відомо, більше року тому Лещенко опублікував копії документів, де зазначається, що Манафорт отримав до 12,7 млн доларів готівкою.